nárůst případů

Chorvatsko zpřísňuje opatření proti koronaviru. Dotknou se i turistů!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
11.7. 2020 11:07
Téma:

Epidemiologická situace v Chorvatsku není příznivá. Kvůli rostoucímu počtu lidí nakažených koronavirem proto vláda zavádí přísnější opatření. Od pondělí začne platit povinnost nošení roušek, která se týká především zaměstnanců a zdravotnických zařízení. Mít ji na sobě ale budou muset i zákazníci, kteří si půjdou nakoupit do obchodu nebo cestující ve veřejné dopravě.

Zatímco ve většině částí Česka jsme nedávno roušky odložili, v Chorvatsku je tomu naopak. Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených koronavirem se vláda rozhodla od pondělí zavést plošně povinnost nošení ochranných roušek či respirátorů. Informoval o tom chorvatský deník Dnevnik.hr.

 

Opatření se dotkne i turistů, kteří se rozhodli letos trávit dovolenou v Chorvatsku. Povinnost mít na sobě roušku totiž platí i pro zákazníky v obchodech. Zatímco na pláži, v hotelu či restauraci ji na sobě mít nemusíte, pokud se rozhodnete jít si nakoupit, musíte mít zakrytá ústa a nos.

 

To samé platí i v případě, když budete na dovolené cestovat veřejnou dopravou. V autobuse, vlaku či jiném prostředku musíte mít od pondělí roušku. 

 

 

Roušky se musí dále nosit zdravotníci a návštěvy ve zdravotnických zařízení, jako jsou nemocnice nebo domovy s pečovatelskou službou, řidiči a ostatní zaměstnanci veřejné dopravy a také pracovníci v gastronomii, kteří přichází do kontaktu buď se zákazníky, anebo s jídlem - číšníci, kuchaři a další.

Související témata:
TN.cz