Zahraničí

Chorvatsko zasáhlo další silné zemětřesení, chvěly se celé domy

Chorvatsko zasáhlo další silné zemětřesení
Zdroj: Hrvatski Crveni križ
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 8:28
Předevčírem 7:50
Téma:

Zemětřesení o síle 3,5 stupně zasáhlo v pátek ráno oblast Banoviny v chorvatském vnitrozemí. Epicentrum zemětřesení se nacházelo 8 kilometrů jižně od města Petrinje, které zasáhlo ničivé zemětřesení už minulý rok v prosinci.

Obyvatele chorvatského regionu Banovina vyděsilo v pátek v půl druhé ráno zemětřesení. Seismologická služba Chorvatské republiky uvádí, že dosáhlo síly 3,5 stupně.

 

Podle svědků se nejprve ozvala velká rána a poté následovaly silné otřesy. "Nejdříve se ozval příšerný zvuk a pak se zachvěl celý dům," uvedl svědek pro chorvatský Dnevnik. Naštěstí ale nejsou hlášeny žádné škody.

 

 

 

Tento týden jde už o druhé zemětřesení, které Chorvatsko zasáhlo. První o síle 4,7 stupně vyděsilo lidi v úterý ráno v oblasti Šibeniku. První otřesy byly zaznamenány krátce před šestou hodinou ráno a vylekaly tisíce lidí.

 

 

Kvůli zemětřesení byla v celé oblasti pozastavena železniční doprava. Seismologové tehdy varovali, že mohou přijít další otřesy.

 

Silné zemětřesení zasáhlo oblast poblíž Petrinje také minulý rok v prosinci. Otřesy, které dosáhly síly 6,3 stupně, pocítili podle expertů i lidé v dalších zemích včetně Česka. Přírodní katastrofa způsobila velké materiální škody a vyžádala si sedm lidských životů.

 

Vzbudila nás obrovská rána, popsal Čech zemětřesení v Chorvatsku. Poslechněte si jeho výpověď:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz