výstava psů

Chovatelka nechala dvě feny zavřené v autě! Jedna nepřežila

Téma:
pes

Chovatelka z Krnovska nechala dvě feny labradorského retrívra zavřené v autě na mezinárodní výstavě psů v Brně. Jedno zvíře nepřežilo, druhé bojuje o život.

Zbytečnou smrtí zvířete skončilo nezodpovědné chování majitelky, která nechala dvě feny zavřené v autě a údajně si odskočila něco vyřídit. Žena, která je chovatelkou labradorů, prý tvrdí, že byla pryč 15 minut. Na sociálních sítích svědci hovoří o tom, že se mohlo jednat i o několik hodin. Majitelku redakce TN.cz kontaktovala, nebere však telefon a neodpověděla ani na SMS zprávu.

 

"Černá nepřežila, krémová je v kritickém stavu. Ta to snad přežije, ale jen díky slečně, která si všimla, že v zaparkovaném autě umírají dva psi a přivolala pomoc," uvedla na Facebooku Nadace na ochranu zvířat.

 

 

"Jednoho psa masírovali, ale bylo už pozdě. Druhého vezli do chladu. Byl při vědomí. Nemohla jsem se na to dívat srdce, mi bušilo a šla sem s brekem pryč," dodala na Facebooku žena, která byla smutné události svědkem.

 

Bohužel i přes opakovaná upozornění se stále najdou lidé, kteří zvíře v autě nechají. "V těchto horkých dnech rozhodně nenechávejte psa v autě, má ještě horší termoregulaci než člověk a stačí opravdu jen pár minut a už mu nebude pomoci," dodala Nadace na ochranu zvířat.

 

Podle informací TV Nova zemřela čtyřletá fenka a přežila dvouletá. I tento malý věkový rozdíl mohl podle veterinářky hrát roli. Vliv mohla mít podle odborníků i černá srst zvířete, která více přitahuje paprsky slunce. Veterinář Ivan Stuchlík si však myslí, že věk v tomhle případě roli nehrál: "Oba dva psi byli velmi mladí."

 

"Stačí chvíle, aby zvíře pobyt v zavřeném autě nepřežilo! Pokud takové najdete, musíte se k němu okamžitě zkusit dostat a začít ho ochlazovat," dodal Stuchlík. Samotní organizátoři výstavy mají v podmínkách, že chovatelé nesmí nechávat zvířata v autech a musí jim zajistit dostatečné podmínky.

 

Zbytečná smrt psa rozzlobila mnoho lidí na sociálních sítích . "Je to hrozné, od někoho, kdo si říká chovatel, je toto trestuhodné selhání. Vyřazení z klubu chovatelů bych asi považovala za samozřejmost," je jen z jedním mnoha názorů na internetu. 

Související témata:
mik TN.cz