AUSTRÁLIE

Zřítili se při hašení. Těla hasičů se nedala vyzvednout kvůli zuřícímu ohni

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 25.1. 2020 18:10
Téma:

V Austrálii se ve čtvrtek odpoledne tamního času (v noci na čtvrtek našeho času) zřítilo jedno z letadel, která tam pomáhají při boji s vytrvale zuřícími požáry. Na jeho palubě zahynuli tři Američané, jejich těla se z trosek podařilo dostat až v sobotu.

Americká posádka hasičského letadla složená z Iana McBetha z Great Falls v Montaně, Paula Clyda Hudsona z Buckeye v Arizoně a Ricka A. DeMorgana z floridského Navarre zemřela ve čtvrtek poté, co se jejich letadlo zřítilo při hašení požárů v Austrálii.

 

Jejich těla se z trosek podařilo dostat až v sobotu, okolí místa dopadu totiž i nadále ohrožuje požár. Informaci přinesla agentura AP. Posádka měla v Austrálii smlouvu, v jejímž rámci vypomáhala s likvidací lesních požárů.

 

 

Úřady ztratily s letadlem typu Hercules C-130 kontakt hodinu a půl po poledni ve Sněžných horách v Novém Jižním Walesu. Letadlo ale ještě stihlo shodit na oheň hasící směs. Příčina zřícení zatím není známá, píše BBC.

 

V Novém Jižním Walesu zuří desítky požárů, které vypukly po návratu horkého a větrného počasí. Místní premiérka Gladys Berejiklianová upřesnila, že letadlo se zřítilo asi dvě hodiny jižně od australského hlavního města Canberry.

 

"Naše myšlenky, modlitby a nejupřímnější soustrast míří za jejich rodinami. Dnešek ukázal, že sezóna požárů ještě zdaleka neskončila," řekla premiérka novinářům.

 

Podívejte se na záběry z hašení požárů v Austrálii:

rod TN.cz