radostná událost

Další královská svatba se blíží! Alžběta povolila hostinu v paláci

Princezna Beatrice a Edoardo Mapelli Mozzi
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
8.2. 2020 9:31
Téma:

Vnučka princezny Alžběty II. se letos provdá za svého snoubence Edoarda Mapelli Mozziho. Královská rodina oznámila detaily radostné události

"V pátek 29. května 2020 se uskuteční svatba princezny Beatrice a pana Edoarda Mapelli Mozziho. Pár se zasnoubil v Itálii v září 2019. Královna laskavě svolila, aby se obřad konal v královské kapli paláce svatého Jakuba. Po ceremoniálu bude následovat soukromá recepce v zahradách Buckinghamského paláce, kterou uspořádá královna," stojí v prohlášení.

 

Princezna Beatrice je devátá v pořadí nástupnictví na britský trůn. Svatbu bude mít ve stejné kapli, jako ji měla v roce 1840 například královna Viktorie a ve které William a vévodkyně Kate pokřtili svého prvorozeného syna George. Podle britských médií chtějí mít snoubenci decentní obřad.

 

 

Beatrice je vnučkou královny Alžběty II. a dcerou prince Andrewa. Beatrice z Yorku se nemusí věnovat královským povinnostem na plný úvazek, takže má dostatek času i na svůj soukromý život. Britská média ale spekulují o tom, že převezme některé povinnosti za Harryho a Meghan.

 

 

Edoardo Mapelli Mozzi je synem italského hraběte Alessandra Mapelli Mozziho. Mozzi založil v roce 2007 realitní společnost Banda a dodnes v ní působí jako její generální ředitel. Firma se specializuje na prodej nemovitostí pro bohaté klienty.

 

Beatrice se těžce vyrovnává s ostudou svého otce Andrewa, který se musel kvůli vazbám na amerického miliardáře a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina nedávno stáhl z veřejného života. Sám byl jednou z Epsteinových obětí obviněn ze sexuálního zneužívání, to ale princ popírá. Více najdete zde.

Andrew opět plní titulní stránky novin, nekomunikuje s úřady

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz