rodinné vztahy

Napětí v královské rodině: Princ Andrew odstaven, může za to William?

V odvolání Andrewa má mít prsty William
Zdroj: TV Nova
Hana Mikulková
Hana Mikulková
26.11. 2019 8:19
Téma:

Princ Andrew v oficiálním prohlášení uvedl, že se dobrovolně vzdává svých královských povinností. Zdroje z Buckinghamského paláce ale tvrdí, že se u královny Alžběty II. přimluvil princ William, který odstoupení svého strýce požadoval.

Princ William se podle zahraničních médií ohlásil u své babičky na audienci. Královně Alžbětě měl říct, že pokud má být monarchie stále populární a držet krok s dobou, Andrew musí být formálně odstaven.

 

"William se účastní rozhodnutí o monarchii stále častěji, není žádným velkým fanouškem svého strýce Andrewa," uvedl zaměstnanec Buckinghamského paláce podle webu The Sun.

 

 

Princ Charles měl prý také důležité slovo ohledně odvolání svého bratra. V současnosti je však na oficiální cestě po Tichomoří a Austrálii, takže musel s královnou a synem Williamem řešit vše po telefonu.

 

Odstoupení z veřejného života vyjde princi velice draho -  přijde o rentu čtvrt milionu liber ročně. Andrew se také nebude moci zúčastnit žádných oficiálních aktivit, ale bude dál zván na všechny soukromé oslavy narozenin a svátků.

 

Princ Andrew čelí v posledních dnech velikému tlaku. Poté, co oznámil odchod z veřejného života, se na něho obrátili právníci žen, které obvinily zesnulého Jeffreyho Epsteina ze sexuálního obtěžování. Více najdete zde.
 

Princ Andrew se stahuje z veřejného života:

TN.cz