kontaminované maso

Další kuřecí se salmonelou z Polska! Obchody ho už prodaly

Kuřecí maso
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Dovoz masa kontaminovaného salmonelou nemá konce, veterinární správa odhalila další případ a i tentokrát se jednalo o polský export. Nebezpečné bakterie se vyskytly ve 300 kg chlazeného kuřecího masa, které se už dostalo k zákazníkům. S největší pravděpodobností už bylo snědené, někteří ho ale stále mohou mít v mrazáku.

Státní veterinární správa (SVS) v úterý informovala o další zásilce kontaminovaného masa na českém trhu. Ve 300 kilogramech chlazeného kuřecího masa z Polska odhalila bakterie salmonely.

 

Ba co hůř, nebezpečná potravina se už dostala k zákazníkům. Maso prodávaly čtyři pražské prodejny firmy Miloš Křeček KK, s. r. o., a protože datum jeho spotřeby byl 17. března, s největší pravděpodobností už ho lidé snědli.

 

"Pokud přesto někdo zakoupené maso zamrazil a má doma v mrazničce, neměl by jej konzumovat a může jej vrátit v místě, kde maso zakoupil," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček. Jedná se o chlazená čerstvá kuřata Tř. A, jejichž výrobcem je Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski, schvalovací číslo PL 10213901WE.

 

Zásilka dorazila 12. března a následně byla expedována na čtyři prodejny, které se nacházejí na adresách: Dejvická 21, Praha 6; Francouzská 26, Praha 2; Sokolovská 187, Praha 9; Na Sádce 24, Praha 4.

 

 

SVS nemá žádnou informaci o tom, že by v souvislosti s konzumací uvedeného masa měl někdo zdravotní problémy. "Jak opakovaně uvádíme, při dostatečné tepelné úpravě masa a dodržení základních hygienických pravidel je riziko nákazy spotřebitele minimální. Salmonely jsou likvidovány již při tepelné úpravě na 70 ºC po dobu 10 minut," upřesňuje Vorlíček.


ČTĚTE TAKÉ:

Strašák salmonela: Jak se nemoci vyhnout?
10 nejčastějších otázek o mase. Vadí, když světélkuje a zničí zápach pečení?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz