Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2018 14:16
Přísné zákony

Dívka nechala záchranářům za stěračem lístek, skončila v cele

Kirsty Sharman
Zdroj: Profimedia / facebook

Naprosto nulovou empatii předvedla mladá Britka ze města Stoke-on-Trent. Když uviděla, že před jejím domem parkuje sanitka, která přijela pro někoho z jiného domu, záchranářům nechala za stěračem naštvaný vzkaz. Posádce sanitky pak ještě vynadala. Za chvíli ovšem na její dveře zazvonili policisté.

Vzkaz, který nechala šestadvacetiletá Kristy Sharmanová za stěračem sanitky, vyvolal v Británii bouřlivé reakce. "Jestli ta sanitka není pro nikoho z čísla 14, tak nemáte žádné právo tady parkovat. S*ru vám na to, jestli třeba celá ulice zkolabuje. Přeparkujte si tu dodávku od mého domu!" napsala Sharmanová záchranářům.

 

Jedna ze záchranářek se s fotografií vzkazu svěřila na twitteru. "Štve mě, že tohle dostala ráno jedna naše posádka. Vzkaz žena doprovodila pořádnou smrští nadávek," prozradila záchranářka Katie Tudorová a varovala, že podobným nadávkám musí posádky sanitek čelit čím dál častěji.

 

V příspěvku označila také místní policisty a ti hned jednali. Ženu obvinili z výtržnictví. Případ v úterý projednával soud v Newcastlu. K němu Sharmanovou z vazby přivedla vězeňská služba.

 

U soudu se žena k činu přiznala. Soud jí udělil pokutu 120 liber (3 500 Kč). Obětem musí zaplatit 30 liber (zhruba 850 korun) a musí zaplatit soudní výdaje ve výši 135 liber (3 850 Kč).

 

 

Sanitka na místo vyjížděla kvůli starší ženě, která měla potíže s dýcháním. Zarážející je, že zaparkovaná sanitka nemohla Sharmanové nijak překážet. Podle sousedů totiž vůbec nemá auto! A vyhrazené místo pro invalidy, které je před jejím domem, tam zůstalo po předchozím nájemci. Deníku Daily Mirror její sousedé řekli, že s mladou ženou mají problémy dlouhodobě.

 

S podobnými zkušenostmi se svěřili také další řidiči sanitek. Případ ale vyvolal také vlnu solidarity a podpory záchranářům. "Pokud potřebujete, klidně zablokujte můj vjezd, auto, cokoliv. Pokud chcete čaj, konvice je vždy připravena. Potřebujete si odskočit? Žádný problém," nabízejí záchranářům Britové.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jste agresivní a hádavá?
7 nejdůležitějších pocitů, které nám poškozují zdraví

vbo TN.cz