Světový pohár

Do Špindlu se sjíždí tisíce fandů. Zbývají poslední parkovací místa!

Téma:

Do Špindlerova Mlýna se po osmi letech vrátil světový pohár v lyžování. Přijely i největší světové hvězdy, na které jsou zvědavy tisíce fanoušků. I proto se očekávaly dopravní komplikace.

První kolo obřího slalomu začínalo v půl jedenácté dopoledne, největší nápor návštěvníků se proto očekával od časných ranních hodin. Organizátoři předpokládají, že každý den Světového poháru, to znamená v pátek i v sobotu, dorazí deset tisíc návštěvníků.

 

Do Špindlerova Mlýna tak dorazí zhruba dvojnásobek běžného počtu lyžařů v obvyklý den. Policie do akce nasadila zhruba 80 svých členů - nejen z pořádkové a dopravní policie, ale také z řad kriminalistů, kteří také dohlížejí na hladký průběh závodu Světového poháru.

 

 

Odstavná parkoviště jsou už ve Vrchlabí, poté v Herlíkovicích. V pátek v poledne zůstávalo i ve Špindlerově Mlýně ještě několik desítek volných parkovacích míst.

 

"Pro případ, že dojde k naplnění kapacity Špindlerova Mlýna, je připravena varianta v městské části Vejsplachy ve Vrchlabí okolo kruhového objezdu, kde jsou zřízena odstavná parkoviště. Odtud pak organizátor zajišťuje hromadnou dopravu autobusy," sdělil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Filip Pultar/epa TN.cz