Co nás čeká

Dvacet let od smrti Baby Vangy: Tohle jsou její děsivá proroctví

Baba Vanga
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Baba Vanga - děsivá proroctví
Téma:

Přesně 20 let uplynulo ve čtvrtek od úmrtí jedné z nejznámějších věštkyň, bulharské vědmy Vangelije Pandevy Dimitrovové - Gušterovové, kterou pod pseudonymem Baba Vanga zná celý svět. Slepá vědma předpověděla třeba začátek 2. světové války, havárii Černobylu nebo útoky z 11. září.

Malá Vangelia se narodila poslední lednový den roku 1911 ve vesnici Strumica. Její rodiště leží v dnešní Makedonii, Vangelia se ale narodila v bulharské komunitě. Coby předčasně narozené dítě trpěla spoustou zdravotních problémů, všechny ale zvládla překonat.

 

V dětství ji ale zasáhla velká rána. Vesnici, kde žila, zpustošilo tornádo, které Vangelii odneslo na pole. Tam ji vesničané našli, ale dívka nemohla otevřít oči, protože je měla plné písku a prachu. Kvůli špatně provedené operaci pak začala pomalu ztrácet zrak.

 

Už během druhé světové války byla Vanga populární díky schopnosti uzdravovat zraněné a nemocné. Kvůli tomu ji v roce 1942 navštívil i bulharský car Boris III, podle některých zdrojů dokonce i Adolf Hitler. Po válce se stala oblíbenou rádkyní mnoha východoevropských politiků. V roce 1958 ji navštívil i Leonid Brežněv.

 

 

Vanga byla populární už za svého života. Spisovatelka Judith Joyceová ji ve své knize označila za jediného státem vyživovaného věštce v moderní době. Pomáhala třeba s hledáním pohřešovaných osob, kde měla 80% úspěšnost.

 

Do problémů ji ale dostaly předpovědi o Stalinově smrti nebo o rozpadu Sovětského svazu. Předpovídala také třeba ničivé zemětřesení, které zasáhlo sever Bulharska v roce 1985 nebo vítězství bulharského šachisty Veselina Topalova na mistrovství světa.

 

 

Děsivé jsou její předpovědi velkých tragédií. "Hrůza! Hrůza! Američtí bratři padnou po útoku ocelovými ptáky. Vlci budou výt v křoví a nevinná krev bude prolita," předpověděla třeba útoky na Světové obchodní centrum, ke kterým došlo 5 let po její smrti.

 

Vanga dokázala předpovědět i další významné události jako nehodu jaderné elektrárny Černobyl, perestrojku v Sovětském svazu, atentát na Indiru Gándhíovou, potopení ruské ponorky Kursk nebo přesné datum své vlastní smrti.

 

Vzhledem k její úspěšnosti doslova budí hrůzu její další věštby týkající se Evropy. Vanga totiž předpověděla, že Evropa, tak jak ji známe, přestane v roce 2016 existovat. Někteří si její slova dávají do souvislosti s Brexitem, jiní s uprchlickou krizí.

 

 

Kontinent bude podle Vangy brzo prázdný a přemění se v "pustinu téměř oproštěnou od jakékoliv formy života". Vanga také předpovídala velkou válku s Muslimy a muslimskou invazi do Evropy. "Muslimové proti Evropanům použijí chemické zbraně," říká Vanga ve svých proroctvích. V roce 2043 se Evropa má stát muslimských chalífátem, který se v roce 2066 pokusí USA dobýt za použití zbraní ovlivňujících počasí. Nakonec by se v roce 2076 měla celá Evropa dostat do područí komunistického diktátora.

 

Vanga, která přesně před 20 lety zemřela ve věku 85 let na rakovinu prsu, předpověděla i zánik světa. Podle ní Země zanikne v roce 3797. Veškerý svůj majetek Vanga odkázala státu. Po její smrti se jí splnilo velké přání, její dům úřady přeměnily na muzeum a ulici, ve které žila, po ní pojmenovaly.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HRŮZA SE NAPLŇUJE: Baba Vanga předpověděla ničivý rozpad Evropy. Co nás podle ní teď čeká?

VĚŠTBY SE NAPLŇUJÍ: Jak skončí islámská válka podle Baby Vangy? Modlete se, ať se plete!

vbo TN.cz