nová metodika

Dvojí kvalita potravin v ČR: Inspektoři řekli, jak to budou hlídat a trestat

Vzhledem stejný výrobek s menším obsahem masa? S tím bychom se v budoucnosti již neměli setkávat. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prozradila, jak bude posuzovat případy dvojí kvality potravin.

SZPI v úterý zveřejnila na svých webových stránkách metodiku, z níž bude vycházet při posuzování dvojí kvality potravin v případě schválení novely zákona o potravinách. Nastínila tak, jaké rozdíly mezi výrobky uvedenými na český a zahraniční trh pod stejným obalem bude ještě tolerovat a za jaké chce naopak ukládat pokuty. Ty se mohou vyšplhat až na 50 milionů.

 

Materiál o 22 stranách obsahuje velké množství obrázků, které zakázané rozdíly názorně zobrazují. Jako první bude vždy třeba určit, zda má český a zahraniční výrobek téže značky stejný název a zdánlivě stejný vzhled. Hodnocení vzhledu přitom bude posuzováno z pohledu průměrného spotřebitele, který si při letmém pohledu nevšimne nebo nezapamatuje drobné odlišnosti. Posuzována bude barva, font nadpisu, grafika, tvar a podobně.

 

Pokud se skutečně bude jednat o zdánlivě totožné produkty, přistoupí inspektoři k hodnocení složení a senzorických vlastností. Problém budou představovat pouze podstatné odlišnosti – například náhrada smetany rostlinným tukem, dražší ovocné složky v džemech jablečnou složkou nebo menší podíl masa ve výrobku, vyjmenovává metodika. Naopak je povoleno použití odlišných variant povolených aditivních látek či menší rozdíly v energetických hodnotách.

 

 

Zajímavé je, že metodika dovoluje při posuzování dvojí kvality potravin zohledňovat některé rozdíly způsobené objektivními faktory. Takovým faktorem nikdy nemůže být rozdílná kupní síla obyvatel, v některých případech se však může jednat o regionální chuťové preference spotřebitelů. I zde ale existují meze. Například kojenecká výživa, která je u nás zahuštěná škrobem na úkor obsahu ovocné složky, protože čeští spotřebitelé údajně preferují výživu hustší, tak určitě neobstojí.

 

V každém případě rozdílů z objektivních důvodů být spotřebitelé dostatečně informováni.

 

O dvojí kvalitě potravin informovala reportáž TV Nova:

Související témata:
bad TN.cz