uctění památky

Petice za Gottovo jméno: Pojmenujte po něm Zlín, žádají fanoušci

Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 6. 10. 2019
Téma:

Po smrti zpěváka Karla Gotta se fanoušci začali ozývat, že by se měla památka na legendárního zpěváka náležitě uctít. Přicházejí s návrhy, co by bylo možné po Gottovi pojmenovat. Na internetu založili i několik petic, které už lidé podepisují.

Petice za "přejmenování hlavního nádraží v Praze na nádraží Karla Gotta" je jen jedním z návrhů, se kterým přišli příznivci Karla Gotta. "Vyzýváme příslušné úřady a zodpovědné orgány, aby projednaly a přijaly usnesení, kterým se nádraží Praha - hlavní nádraží, řečené Wilsonovo, přejmenuje na Nádraží Karla Gotta ze Smíchova," je uvedeno v  návrhu na petice.com.

 

"Vyzýváme též umělce, kteří se před lety zasadili o přejmenování pražského letiště na Letiště Václava Havla, aby se k naší výzvě připojili, a tím podpořili nesmrtelnost Karla Gotta v našich myslích," pokračuje autor petice Jan Drsek. Petice má však zatím pouze čtyři podpisy.

 

Některé návrhy jsou do počtu podpisů úspěšnější. Prosbu za "přejmenování Letiště Václava Havla na Letiště Karla Gotta" už podepsalo téměř 1 500 lidí. Žádost o "přejmenování města Zlín na počest Karla Gotta a Waldemara Matušky na GottWaldov" už získala přes 300 podpisů. Mezi další petice patří například "přejmenování Olovnice na Karl-Gott-Stadt" a "chceme sochu Karla Gotta místo Koňeva".

 

 

Pražští politici však také přicházejí s návrhy, jak uctít památku Mistra. Podle místostarosty Prahy 1 Petra Hejmy (STAN) by bylo možné pojmenování velkého sálu Lucerny. Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) řekla, že Gottovo jméno by mohla nést nová ulice nebo náměstí v plánovaném projektu Smíchov City.

 

Přejmenovat by se mohla například i dálnice D5, která vede z Prahy do Německa. Po dálnici se lidé dostanou také do Plzně, kde se zpěvák narodil. Návrhy se bude 23. října zabývat místopisná komise rady hlavního města.

 

V anketě čtenářů TN.cz také nejvíce lidí hlasovalo pro přejmenování Letiště Václava Havla. Přes 170 hlasujících by zase uvítalo, kdyby se po Gottovi jmenovalo náměstí. Nejmenší úspěch měli v anketě sídliště, dálnice D5, škola, nábřeží a nádraží. Více najdete zde.

 

S Gottem se přijedou rozloučit tisíce fanoušků, Praha bude kolabovat:

 

TN.cz