Královská práce

Harry a Meghan budou natáčet pro Netflix. Mají smlouvu na několik let

Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Harry a Meghan
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 2. 9. 2020
Téma:

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu podepsali několikaletou smlouvu se streamovací službou Netflix. Bývalý princ spolu s bývalou herečkou plánují natáčet různé typy zejména dokumentárních pořadů a seriálů, případně pořady pro děti a celovečerní filmy.

"Prostřednictvím naší práce s různými komunitami a jejich prostředím chceme osvětlit lidi a příčiny po celém světě. Zaměříme se na vytváření obsahu, který informuje, ale také dává naději," tvrdí Harry a Meghan.

 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu po svém odchodu od královské rodiny musí hledat cesty, jak se uživit vlastními silami. Nedávno si pořídili rodinný dům v Santa Barbaře v Los Angeles a podle informací portálu The Guardian založili produkční společnost pro vývoj projektů pro Netflix.

 

"Naše životy, nezávisle na sobě i jako páru, nám umožnily porozumět síle lidského ducha, odvaze, odolnosti a potřebě spojení," uvedl pár ve svém prohlášení. Po příjezdu do Kalifornie prý Suxxesové zavítali do řady hollywoodských studií.

 

 

Ačkoli v minulosti Meghan zazářila v seriálu Kravaťáci, k herectví se prý vrátit nehodlá. Spolu s Harrym se na obrazovce objeví spíš v dokumentárních projektech.

 

Harry se nedávno podílel na dokumentu Rising Phoenix, který byl zaměřený na paralympijské hry. Také spolu s Oprah Winfreyovou pro streamovací službu Apple TV+ vytvořil dokument o duševním zdraví.

 

 

"Harry a Meghan inspirovali miliony lidí po celém světě svou autenticitou a optimismem. Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že si vybrali Netflix jako svůj kreativní domov a jsme nadšení, že s nimi budeme vyprávět příběhy, které mohou pomoci budovat povědomí a zvyšovat pochopení pro publikum," nešetřil chválou na Sussexy generální a obsahový ředitel společnosti Netflix Ted Sarandos.

 

Na kolik přesně si Harry s Meghan smlouvou s Netflixem přijdou, není známo. Netflix však ještě v tomto roce plánuje na výrobu a nákup pořadů a filmů vynaložit více než 17 miliard dolarů.

TN.cz