Královna chyběla

Harry a Meghan pokřtili malého Archieho. První FOTO z obřadu

Syn prince Harryho a vévodkyně Meghan je pokřtěný. Obřad se konal v kapli na hradu Windsor a proběhl jen v úzkém rodinném kruhu. Královna Alžběta II. a její manžel princ Philip ale na něm chyběli.

"Dnes ráno byl syn vévody a vévodkyně ze Sussexu, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, pokřtěn v soukromé kapli na hradě Windsor," oznámili pyšní rodiče na instagramu. Přiložili také dvě fotky, na kterých je poprvé malému Archiemu zřetelně vidět do tváře.

 

První snímek je rodinný a ukazuje, že Archieho křtiny byly opravdu jen pro nejbližší příbuzné. V zeleném salonku na hradě Windsor kromě rodičů a malého Archieho pózují také jeho prarodiče princ Charles, vévodkyně Camilla a Meghanina matka Doria Raglandová.

 

Kromě nich se na fotografii usmívá také strýc křtěného chlapečka princ William a jeho manželka vévodkyně Kate. Další dvě ženy v pozadí jsou sestry princezny Diany, zesnulé matky princů Harryho a Williama - Sarah McCorquoaleová a Jane Fellowesová.

 

 

Archie měl při křtu na sobě repliku krajkových šatů, které nechala v roce 1841 vyrobit královna Viktorie. Poprvé v nich byla pokřtěna její nejstarší dcera a od té doby téměř všichni královští potomci. V roce 2004 ale nechala královna Alžběta II. vyrobit napodobeninu, protože původní šatičky byly v otřesném stavu.

 

 

Křtiny vedl arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který Harryho a Meghan oddával a v minulosti křtil i potomky Williama a Kate. "Královské výsosti se cítí šťastny, že mohly tento den prožít s rodinou a kmotry Archieho," uvedla královská rodina. Kdo kmotry byli, zatím není jasné.

 

 

Harry a Meghan si už před křtinami vysloužili kritiku za to, že se rozhodli pro soukromý obřad. Fanoušci tak nemohli sledovat šťastnou rodinku v přímém přenosu, jak tomu bylo u křtin Archieho bratranců a sestřenice. Jeho rodiče dopředu oznámili, že zveřejní jen několik fotek z ceremoniálu.

epa TN.cz