Královští bratři

Harry poprvé přiznal spor s Williamem: "Už se skoro nevídáme!"

Princ Harry a princ William
Zdroj: Profimedia
Princové Harry (vlevo) a William
Eva Pavelková
Eva Pavelková
21.10. 2019 16:25
Téma:

Britský princ Harry poprvé přiznal, že si s bratrem Williamem přestali rozumět. Už dříve média spekulovala o tom, že se mezi oběma princi rozhořel tichý spor, nikdo ale informaci oficiálně nepotvrdil. Harry uvedl, že bratra miluje, ale každý z nich se vydal jinou cestou.

Princ Harry se o osobních věcech rozpovídal v rozhovoru pro televizi ITV, která natáčela dokument o něm a manželce Meghan. Novinář Tom Bradby se Harryho zeptal na údajný spor s bratrem Williamem, o kterém už zhruba rok informují britské bulváry.

 

"Součástí téhle role, téhle práce a téhle rodiny je obrovský tlak, pod kterým stále jste. Je nevyhnutelné, že některé věci se prostě stanou," přiznal Harry, že se s Williamem odcizili. Prý už se ani nevídají tak často jako dříve, protože jsou zaneprázdnění.

 

"Ale jsme bratři a vždycky budeme. A přestože jsme se rozhodně každý vydali jinou cestou, vždy tady pro něj budu a pokud vím, i on tu vždy bude pro mě. (...) Mám ho moc rád a většina údajných problémů mezi námi je vymyšlená, ale jako bratři máme své dobré a špatné dny," doplnil Harry.

 

Harryho vyjádření v angličtině:

 

Média začala o rozepři mezi bratry spekulovat poté, co královská rodina oznámila, že Harry a Meghan zakládají novou charitu a vystoupí z té, kde byli William a Kate. Zároveň se mladší z párů odstěhoval z Kensingtonského paláce do svého domova ve Frogmore Cottage.

 

 

Údajné zdroje z okolí královské rodiny hovořily o tom, že William a Kate nesouhlasí s Harryho výběrem manželky a s jejím vystupováním. Jiné zdroje zase tvrdily, že mezi páry žádný spor není, jen se začaly "připravovat na budoucí roli, která bude pro každý pár jiná".

 

V rámci dokumentu Harry & Meghan: An African Journey (Africká cesta), který se věnuje jejich návštěvě černého kontinentu, se otevřela i vévodkyně ze Sussexu. Svěřila se, že je pro ni mateřství pod drobnohledem médií a veřejnosti opravdu náročné. Více čtěte zde.

 

Harry a Meghan zveřejnili záběry svého syna Archieho:

TN.cz