Lákání turistů

Hezčí pláže i stezky. Chorvatsko sype do zkrášlení země balík!

Zlatni Rat Beach
Zdroj: Getty Images
Téma:

Hlavní turistická sezóna se blíží mílovými kroky a Chorvatsko, které z cestovního ruchu z velké části žije, tak chce mít pláže a další místa co nejpřitažlivější. A do jejich zvelebení lije hodně peněz.

Chorvatské ministerstvo turismu uvedlo, že na rozvoj turistické infrastruktury poskytne v nejbližší době 25 milionů kun (přibližně 90 milionů korun). Ty mají putovat na vylepšení, stavbu a údržbu řady míst.

 

Jde například o pláže a jiná místa přizpůsobená ke koupání, turistická a tlumočnická centra, výletní stezky pro pěší i cyklisty a další. Svůj díl si mají ukrojit i provozovatelé lyžařských vleků, kteří chtějí budovat nové trasy.

 

"Tyto investice zvyšují kvalitu služeb, které turistům nabízíme a ve dvou letech chceme projekty podpořit částkou padesáti milionů kun," nechal se slyšet pro portál Jutarnji Vijesti ministr turismu Gari Cappelli.

 

 

Ministerstvo přitom kryje až 90 procent nákladů, maximální podpora jednotlivých projektů je až 800 tisíc kun (necelé tři miliony korun).

 

Zatím není jasné, kterých konkrétních pláží či stezek se finanční injekce budou týkat, zájemci o dotaci se totiž mohou hlásit až do konce června.

pez TN.cz