Incident v Havířově

Tajnosti kolem smrti fanouška na hokeji! Klub mlží, policie mlčí

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 12:42
30.10. 2019 11:43

Policisté stále vyšetřují smrt 41letého Michala na sobotním hokejovém zápase v Havířově. Případ si nyní převzala krajská kriminálka. Co přesně se stalo, nechce nikdo z vyšetřovatelů komentovat. Podle svědků zemřel hokejový fanda po incidentu s ochrankou přímo před zimním stadionem. Jaká firma ale zajišťovala v průběhu zápasu bezpečnost, klub odmítá prozradit.

"V současné době prověřujeme úmrtí muže, který dne 26. října utrpěl zranění při incidentu před budovou zimního stadionu v Havířově. S ohledem k probíhajícímu prověřování nemůžeme v tuto chvíli prozradit bližší informace," řekla TN.cz karvinská policejní mluvčí Karolina Bělunková s tím, že si nyní případ převzala krajská kriminálka.

 

Zatím tak není jasné, co přesně se při sobotním zápase havířovského hokejového klubu s Frýdkem-Místkem stalo. Lidé, kteří ale viděli záznam z bezpečnostních kamer, se shodují, že člen bezpečnostní agentury napadl fanouška zákeřně zezadu, tvrdí web Deník.cz. Hokejový fanda měl pak spadnout na zem a poranit si hlavu. Lékaři už následně muži nedokázali pomoci. 

 

"Po dobu vyšetřování jsme se rozhodli využívat během zápasů služeb jiné agentury zajišťující pořádek a bezpečnost na stadionu, minimálně do doby prošetření celé situace,“ vyjádřil se na klubovém webu AZ Residomo Havířov prezident Jaroslav Mrowiec.

 

 

O jakou agenturu se jedná, nechce hokejový klub komentovat. "Vše jsme zveřejnili ve vyjádření na webových stránkách," řekla TN.cz mluvčí havířovského hokeje Martina Kotulová. Jednu z bezpečnostních agentur vlastní podle obchodního rejstříku přímo prezident havířovského hokejového klubu Mrowiec. Zda ale právě ta byla v sobotu na stadionu, není jasné.

 

Středeční hokejový zápas havířovského klubu s týmem Litoměřic začne minutou ticha. Přímo před zimním stadionem také vzniklo pietní místo, kde lidé zapalují svíčky.

 

GALERIE: Lidé v Havířově vzpomínají na zemřelého fanouška

1
/
3
Zdroj: TN.cz
Lidé v Havířově vzpomínají na zemřelého hokejového fanouška - 3

TN.cz