Hokej

Konec nadějí. Chance liga se loučí s tradičním účastníkem, Havířov sestupuje

Konec nadějí. Chance liga se loučí s tradičním účastníkem, Havířov sestupuje
Havířov v utkání s Litoměřicemi | Zdroj: Poskytnuto Karolínou Štolcovou

Po Kadani, která se odhlásila v průběhu soutěže z Chance ligy, sestupuje do druhé ligy také Havířov. AZet v letošním ročníku vyhrál pouze sedm utkání za tři body, ale hned dvě výhry byly kontumační. Po sobotních výsledcích je jasné, že se tradiční tým druhé nejvyšší soutěže v Česku v lize neudrží.

Chance liga letos projde velkou revolucí a hned tři týmy sestoupí přímo do druhé ligy, která je až třetí nejvyšší soutěží v Česku. Kadaň se odhlásila v průběhu podzimu, Havířov sice bojoval, ale vůbec se mu nedařilo, a tak si v příštím ročníku zahraje o soutěž níže. 

AZet ztrácel na udržení už velký počet bodů, ale stále živil minimální a teoretickou šanci na udržení. Výhra Ústí nad Labem mu ale zlomila vaz. V posledních osmi duelech budou hrát Havířovští pouze a jen o čest. V příštím ročníku budou hrát druhou ligu. 

Související obsah

Havířov působil ve druhé nejvyšší sezóně od sezóny 2013/14, takže sestupuje po dlouhých devíti letech. Posledním sestupujícím budou nejspíše Benátky nad Jizerou, který aktuálně na baráž ztrácejí čtrnáct bodů. Teoreticky ale ještě ve hře jsou. 

V Chance lize se svádí také boj o baráž. Sedmý až čtrnáctý celek dělí od sebe pouhých pět bodů. Dva týmy s nejhorším ziskem bodů po základní části poputují do baráže s druholigovými celky. 

Fanoušci Havířova mohou mít radost alespoň z výkonů odchovance Davida Pastrňáka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události