Středočeský kraj

Černá neděle: Tři tragické nehody se staly během několika hodin!

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Petr Barták
Aktualizováno 16. 12. 2019 2:23
15.12. 2019 23:08
Téma:

Tragicky skončila jízda v protisměru na dálnici ve Středočeském kraji v neděli v noci. Jeden člověk zemřel, jednoho museli záchranáři přepravit vrtulníkem do pražské nemocnice. V neděli večer se staly ještě dvě další smrtelné nehody, jedna u Strakonic a další na Nymbursku.

Drama na středočeské dálnici D7 začalo krátce po deváté hodině večer. Hned dva telefonáty na policii krátce po sobě oznámily, že se v protisměru na Prahu pohybuje vozidlo.


"Minutu nato došlo k dopravní nehodě, kdy se řidič osobního auta Škoda Fabia, který jel v protisměru, střetl s jedoucí dodávkou na 12. kilometru, která jela ve směru na Slaný," popsala policejní mluvčí Michaela Richterová. 

 


Do nabouraných aut pak narazila ještě další dvě auta, která však byla kolizí poškozena jen lehce. Řidič Fabie na místě zemřel, pro těžce zraněného řidiče dodávky musel přiletět vrtulník záchranné služby. Dálnice ve směru na Slaný musela být uzavřena.

 

Podle předběžných výsledků vyšetřování ve fabii zahynul muž s anglickým pasem. Policisté se domnívají, že auto najelo na dálnici u Slaného a v protisměru urazilo asi 6 kilometrů, než došlo k fatálnímu střetu. Řidiče dodávky s ukrajinskou registrační značkou pak musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník.

 

GALERIE: Nehoda na dálnici D7

1
/
7
Zdroj: AKTU.cz
Nehoda na 12. kilometru D7 - 6


Tragická nehoda se stala také u Strakonic. Podle informací televize Nova se řidičce porouchala dodávka. Zastavila u krajnice a zavolala odtahovku. Když byla dodávka naložená, přijelo další auto a do odtahovky narazilo, při čemž zemřela také řidička dodávky, která u ní stála. V osobním autě se zranili tři lidé.

 

GALERIE: Nehoda u Strakonic

1
/
3
Zdroj: TV Nova
Nehoda u Strakonic - 3


Další lidský život vyhasl v neděli večer u Netřebic na Nymbursku, kde osobní auto narazilo do stromu
 

TN.cz