obchodní válka

Huawei se vzteká: Zastavte nelegální tažení, vyzývá USA!

Tisková konference Huawei
Zdroj: Profimedia
Tisková konference Huawei
Téma:

Společnost Huawei se bouří. Poté, co ji americké ministerstvo obchodu zařadilo na černou listinu, nemůže obchodovat s místními firmami. Huawei tak tlačí na soudní proces proti USA, jelikož jejich jednání považuje za nelegální. Dále vyzývá, aby tato akce byla zastavena a sankce zrušeny.

Na tiskové konferenci v čínském Šen-čenu ve čtvrtek společnost Huawei řešila problém zákazu obchodování s americkými firmami, poté, co prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze. Podle něho některé společnosti představují nebezpečí pro americké telekomunikační sítě. Kvůli tomu se dostal Huawei na černou listinu.

 

A právě to společnost považuje za nelegální akci. "Američtí politici využívají sílu celého národa, aby získali soukromé společnosti," řekl na tiskové konferenci Song Liuping, ředitel právního oddělení čínské firmy. Podle něho je tento krok bezprecedentní, informovalo BBC.

 

"Dnes je to telekomunikace a Huawei. Zítra to může být váš průmysl, vaše společnost, vaši spotřebitelé," dodal Liuping.
Huawei chce také urychlit soudní proces proti USA. Podle společnosti porušily ústavu. "Americká vláda neposkytla žádné důkazy o tom, že Huawei je bezpečnostní hrozbou. Neexistuje žádná zbraň…pouze spekulace," doplnil Liuping.

 

 

Společnost už v břenu podala na USA žalobu, což bylo krátce předtím, než byla přidána na černou listinu. Společnost spolu s dalšími nesmí nakupovat ve Spojených státech součástky potřebné pro výrobu. Nemůže ani obchodovat s americkými firmami. To může společnosti přinést obrovské ztráty.

 

S Huawei, po jejím zařazení na černou listinu, přerušil vztah například Google. Huawei tak nemůže používat aktualizace operačního systému Android. Prodejci ve Velké Británii či Japonsku zase odložili uvedení smartphonů na trh.

reg TN.cz