Šestá za poslední měsíc!

Inspektoři objevili další smrtící nabíječku! Nemáte ji doma?

Nabíječka
Zdroj: Getty Images
Nina Ortová
Nina Ortová
Aktualizováno 5.8. 2019 11:07
Téma:

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před další nebezpečnou nabíječkou původem z Číny, která může znamenat pro spotřebitele vážné riziko. Minulý měsíc přitom inspektoři varovali před dalšími pěti nebezpečnými přístroji, které mohou i zabíjet.

Podle inspekce jde o nabíječku pro mobilní telefony, která se prodává pod názvem "Nabíječka pro mobilní telefony OWER 1A, MICRO USB TC-927". Výrobek není správně popsaný a navíc je na něm špatně uvedená hodnota sekundárního proudu 1 000 mAh - správně má být 1000 mA.

 

"Na výrobku a obalu nejsou identifikační údaje výrobce a dovozce a není dostatečná izolace mezi primární a sekundární částí. Při používání může dojít vlivem nedostatečné izolace k průrazu této izolace a nebezpečné napětí 230V z primární části se může objevit na USB konektoru sekundární části. Pokud se uživatel dotkne tohoto konektoru při nabíječce zasunuté v zásuvce, může dojít k vážnému úrazu až smrti uživatele zásahem elektrického proudu," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

 

 

Inspekce už nařídila stažení výrobku z českého trhu a zákaz jeho dodávání trh. Jde přitom už o šestou nabíječku za poslední měsíc, která může zabíjet.

 

 

Podrobné informace o výrobku:

 

Nabíječka pro mobilní telefony POWER 1A, MICRO USB TC-927

Název výrobku: Nabíječka pro mobilní telefony

Typ/ číslo modelu: POWER 1A, MICRO USB TC-927

Výr. č./ EAN: 8595217440050

Identifikační údaje výrobce: Neuvedeny

Identifikační údaje dovozce: Neuvedeny

Distributor: Filip Kalvar, Michálkovická 2031/109, 71000 Ostrava

Země původu: Čína

TN.cz