obchodní inspekce

Inspektoři odhalili už pátou nebezpečnou nabíječku! Může i zabít

Nebezpečná nabíječka
Zdroj: ČOI
Nebezpečná nabíječka může způsobit úraz i zabíjet
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 14. 8. 2019
Téma:

V posledních několika týdnech se to na českém trhu smrtícími nabíječkami jenom hemží. Obchodní nspekce odhalila už pátý nebezpečný výrobek, který může způsobit vážný úraz elektrickým proudem, nebo dokonce smrt.

EKA-Q27 USB Hybrid Charger TC E250 je za poslední měsíc už pátou nabíječkou, která pro lidi představuje smrtící nebezpečí. Vysoké riziko potvrdily laboratorní zkoušky - nabíječka má nedostatečnou izolaci a při jejím používání může dojít k průrazu této izolace.

 

Pokud se v takovém případě dotknete konektoru při nabíječce, která je v zásuvce, může to pro vás mít fatální následky. "Může dojít k vážnému úrazu až smrti zásahem elektrického proudu," uvedla Česká obchodní inspekce (ČOI).

 

Na výrobku je uvedno AC adapter P/N: 79H00098-02M, stanovené označení CE, model TC E250, Input 100-240V, 50-60Hz, Output 5V, 2000mA, značka pro třídu ochrany II, made in China, značka pro vnitřní použití a značka pro tříděný odpad. Dovozcem pro Českou republiku je TV MAX market sídlící v Praze.

 

 

"Česká obchodní inspekce uložila prodejci ochranné opatření ve formě zákazu dodávání výrobku na trh a stažení výrobku z trhu," dodala inspekce. Zároveň výrobek nahlásila na ministerstvo průmyslu a obchodu.

TN.cz