Testování změny

Instagram zavádí revoluční novinku! V těchto zemích už ji mají

Instagram
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Sociální síť Instagram začala testovat novinku, ze které zřejmě většina lidí nebude nadšených. Zatím v sedmi zemích části uživatelů zmizely počty "lajků" u fotek a videí. Pokud se to uchytí, skryjí srdíčka pro všechny.

Lidé v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Irsku, Itálii, Japonsku a na Novém Zélandu byli v uplynulém týdnu při pohledu na Instagram asi pořádně překvapeni. Společnost se totiž rozhodla otestovat novinku, kterou chystá do budoucna - skrýt "lajky" u příspěvků.

 

"Chceme, aby se vaši přátelé soustředili na fotky a videa, která sdílíte, a ne na to, kolik mají lajků. Vy počet stále uvidíte, když si kliknete na seznam lidí, kterým se příspěvek líbil, ale vaši přátelé to, kolik lajků získal, neuvidí," oznámila sociální síť na Twitteru.

 

I přes obavy změnu uvítala i většina influencerů, kterých už se dotkla. Pochvalují si, že konečně nebudou sváděni k tomu, aby přidávali fotky, o kterých ví, že se budou líbit, ale ty, které opravdu chtějí. "Myslím, že to bude osvěžující," uvedla podle portálu 7news.com.au Tara Whitemanová, která si říká Tara Milk Tea.

 

Autor videí Kane Vato Muehlenbeck novinku chválil, protože podle něj je v současnosti mezi influencery "zbytečný konkurenční boj". "Možná to bude trochu těžší pro influencery, kteří teprve přijdou a začnou na svém obsahu pracovat, ale to ukáže jen čas," prohlásil.

 

 

K chvále se přidala také módní návrhářka Pip Edwardsová. "Je to skvělé hlavně pro další generaci, kterou nebude pohánět snaha poměřovat svou váhu počtem lajků. Tenhle hodnotící systém se nakonec stal naší nejhorší společenskou noční můrou," uvedla.

 

Instagram, který patří společnosti Facebook, zatím novinku pouze testuje. Až podle toho, jaké budou na ni reakce, ji buď zavede pro všechny uživatele po celém světě, nebo od ní upustí.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa TN.cz