Domácí

Čechy zmátla novinka u komentářů. Facebook objasnil, k čemu má sloužit

Čechy zmátla novinka u komentářů. Facebook objasnil, k čemu má sloužit
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

V několika českých facebookových skupinách se objevila nová funkce – hlasování komentářů. Mezi lidmi se okamžitě rozhořely debaty, k čemu má tato novinka být a kolika uživatelů se reálně týká. Mluvčí Facebooku TN.cz poskytl oficiální vyjádření.

Češi si v několika skupinách na sociální síti Facebook mohli všimnout nové možnosti u komentářů. Na první pohled dvě obyčejné šipky (jedna mířící vzhůru, druhá dolů) umožňují lidem reagovat na vyjádření dalších uživatelů pomocí hlasování. 

 

Takhle novinka vypadá:

Zdroj: facebook
Zdroj: facebook

Na Facebooku prakticky totožnou funkci zastává udělování lajků, srdíček nebo třeba nahněvaných smajlíků u jednotlivých příspěvků i komentářů. Okamžitě se proto vyrojily diskuze na téma, k čemu přesně má nová funkce sloužit.

Redakce TN.cz získala vyjádření Facebooku, ze kterého vyplývá, že testovaná novinka má pomoci uživatelům se společnými zájmy dostat se lépe k zajímavým konverzacím. Sociální síť zatím novou funkci testuje na velmi omezeném počtu lidí.

Související obsah

"Abychom komunitám pomohli snáze objevovat zajímavé, informativní a užitečné konverzace, testujeme hlasování o komentářích na velmi omezeném počtu skupin. Na základě výsledků tohoto testu určíme, jak budeme postupovat dál," uvedl mluvčí společnosti. 

Podobný systém hlasování už nyní využívá řada zpravodajských portálů, která díky němu řadí komentáře v diskuzích. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz