smutné prvenství

Itálie hlásí dalších 602 mrtvých. Na pomoc jí vyrazila ruská armáda

Petra Matýsková
Petra Matýsková, Kateřina Sejková
23.3. 2020 13:37
Téma:

V Itálii zemřelo dalších 602 lidí na nákazu koronavirem. Celkem jich v zemi podlehlo více než 6000. Nemocných je přes 63 tisíc osob. Na pomoc jí vyrazilo i ruské armádní letadlo, které přivezlo mobilní lékařské týmy a další specialisty.

Situace v Itálii je kritická. Se svými 6000 obětmi koronaviru země překonala pevninskou Čínu, kde nemoci podlehlo přes 3 200 lidí. Počet nakažených v Itálii dosáhl téměř 64 tisíc. Lékařské posily jí posílají státy napříč celým světem.

 

Na letecké základně nedaleko Říma přistálo například ruské vojenské letadlo, na jehož palubě je vedle lékařského vybavení také osm mobilních lékařských týmů. Rusko poslalo zhuba sto armádních specialistů v oborech epidemiologie a virologie. Do boje s koronavirem v Itálii vyrazili i zdravotníci z Kuby.

 

Spojené státy jsou s více než 40 000 nakaženými třetí nejhůře postiženou zemí světa. New York, Kalifornie, Washington jsou státy, které boj s nebezpečným koronavirem zvládají nejméně. Prezident Donald Trump se proto rozhodl jednat a povolal Národní gardu.

 

 

V terénu vznikne 15 polních nemocnic o kapacitě několika tisíc lůžek. A do akce prezident vyšle také dvě vojenské nemocniční lodě. "Tyto dvě lodě jsou neuvěřitelné. Jedna vypluje ze západního a druhá z východního pobřeží a budou nasazeny v Los Angeles, aby posílily pohotovostní lékařskou kapacitu," uvedl Trump.

 

V San Diegu se už na vyplutí připravuje posádka lodi Mercy s kapacitou tisíc lůžek a všemi klíčovými nemocničními odděleními, včetně jednotky intenzivní péče. Lékařskou pomoc na ní najdou obyvatelé kalifornského Los Angeles.

 

Počet nakažených rychle roste i ve Španělsku, které od neděle hlásí přes čtyři tisíce nových případů. Celkem je v zemi více než 33 tisíc nakažených a přes 2100 mrtvých. Více než 1 300 nových případů oznámilo Německo, kde je situace rovněž vážná. V karanténě skončila německá kancléřka Angela Merkelová poté, co byla na prohlídce u lékaře, u něhož se později nákaza prokázala.

 

V boji proti koronaviru už otočila i britská vláda, která začala zavádět přísnější opatření. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz