pátrání

Ivan poslal přítelkyni vzkaz a zmizel! Chce spáchat sebevraždu

Pátrání - HOLEČEK IVAN
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Policie prosí o pomoc při pátrání po osmatřicetiletém Ivanu Holečkovi, kterého jeho příbuzní viděli naposled ve čtvrtek. Jeho přítelkyně se bojí o jeho život, jelikož jí poslal zprávy o tom, že chce spáchat sebevraždu. U sebe by mohl mít také střelnou zbraň.

Na policii se obrátila přítelkyně pohřešovaného s tím, že jí Ivan Holeček poslal zprávu, ve které se jí omluvil s tím, že chce spáchat sebevraždu. Podobné zprávy měl poslat také svým kamarádům i známým.

 

"Kriminalisté prošetřováním případu zjistili, že muž odešel ve čtvrtek 28. března po sedmnácté hodině z práce, kde nasedl do svého vozu a odjel do obce Kařez. Tam dorazil kolem dvacáté hodiny a zaparkoval vůz před chatou svých rodičů. Pravděpodobně ještě v autě rozeslal zmíněné zprávy a od té doby ho již nikdo neviděl. Do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu a jeho mobilní telefon je nedostupný," uvedl mluvčí Jan Rybanský.

 

Obec Kařez Holeček moc dobře zná, jelikož tam jezdil často se svými rodiči. Byl také členem i mysliveckého spolku, takže velmi dobře zná okolí. "Muž má psychické problémy a pravidelně musí užívat léky. Dle oznamovatelky se již v minulosti pokusil o sebevraždu," doplnil Rybanský. Pohřešovaný může u sebe mít také střelnou, legálně drženou zbraň.

 

 

Ivan Holeček je 175 až 185 vysoké postavy, má hnědé vlasy a vysoké čelo. Na boku hlavy má jizvu od prodělané operace mozku. Na sobě měl v den zmizení modrou péřovou bundu s kapucí, tmavě modré boty s bílou podrážkou a modré kalhoty.
Pokud jste muže viděli, nebo o něm máte informace, obrátit se můžete na tísňovou linku 158.

reg TN.cz