úřad práce

Poliju tě kyselinou! Agresivní muž vyhrožoval úřednici na "pracáku"

Policie vyšetřuje případ vyhrožování zaměstnankyni úřadu práce v Chodově na Sokolovsku. 65letý muž jí hrozil, že ji polije žíravinou. Jak se ukázalo, nebylo to poprvé, co ženě vyhrožoval.

Agresor zřejmě nebyl spokojený s úřednicí chodovského úřadu práce. Měl za to, že mu dělá naschvály. Nestál o to, aby byl opět zařazen do evidence uchazečů o zaměstnání k jisté konkrétní úřednici.

Ženě začal vyhrožovat, že si dojede pro kyselinu sírovou a tou ji poleje. Úřednice případ oznámila policistům. Ti získali svědectví, na jehož základě byl agresor obviněn.

"Policisté z obvodního oddělení v Chodově muži sdělili podezření ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci," prozradila policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Muži hrozí až tři roky vězení. Policisté zároveň zjistili, že to nebylo poprvé, co na úřadu práce v Chodově někomu vyhrožoval. Před dvěma lety udělal něco podobného, navíc stejné úřednici.

Související obsah

Generální ředitelství Úřadu práce ČR ročně zaznamenává stovky incidentů po celé republice. Například bouchání do stolu, kopání do židlí a shazování počítačů je podle úřadu skoro na denním pořádku.

Úřednice to prý nemají jednoduché. Často pracují ve stresu. Proto mají možnost absolvovat psychologickou přípravu. Aby věděli, jak jednat s klienty, včetně těch agresivnějších.

vbo, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz