Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

anketa Favoriti sázkařů

Jak královský pár pojmenuje svého chlapečka? Hlasujte!

Harry, Meghan Markle
Zdroj: Profimedia

V pondělí 6. května v brzkých ranních hodinách přivítali vévodkyně Meghan a princ Harry na svět svého prvního potomka. Podrobnosti ohledně chlapečkova jména ale zatím královský pár nezveřejnil. Bookmakeři v minulosti uzavírali kvůli jménu sázky. Podle nich dostane miminko s největší pravděpodobností jméno Arthur nebo Edward.

Celé šílenství kolem porodu sedmého následníka britského trůnu můžete sledovat v reportáži zde.

 

Princ Harry přiznal, že s Meghan stále zvažují, jak se bude jejich syn jmenovat. "Dítě bylo chvíli přenášené, takže jsme měli víc času na přemýšlení o jméně. To bude další fáze," uvedl šťastný novopečený tatínek.

 

Jelikož už Harry a Meghan několikrát porušili tradiční pravidla královské rodiny, očekávají Britové, že tomu tak bude i u výběru jména pro jejich miminko. Největším favoritem je podle deníku Mirror jméno Arthur (12:1), za ním jsou v těsném závěsu jména Edward (16:1) a James (16:1).

 

Anketa

Jak se podle vás bude jmenovat dítě Harryho a Meghan?

Hlasovalo 959 lidí.

 

Princátko by se také podle bookmakerů mohlo jmenovat po svém pradědečkovi, manželovi královny Alžběty II. princi Philipovi. V úvahu ale přichází i jméno Albert.

 

Královské miminko přišlo na svět v pondělí ráno. Informaci potvrdil sám princ Harry na svém instagramovém účtu. "Jsme rádi, že vás můžeme informovat o tom, že se vévodovi a vévodkyni ze Sussexu narodilo jejich první dítě ráno 6. května 2019. Jejich syn váží 3,2 kilogramů. Vévodkyně a dítě jsou v pořádku a zdravé a pár děkuje veřejnosti za sdílení jejich vzrušení a podpory během této důležité doby v jejich životě. Další podrobnosti budou zveřejněny v dalších dnech," bylo uvedeno na oficiálním účtu královského páru.

 

 

Chlapeček byl podle britských médií pro královský pár překvapením, pohlaví miminka si totiž předem prozradit nenechali.

 

Jaké jméno podle vás chlapeček dostane? Pište nám na facebook TN.cz nebo na emailovou adresu zpravy@nova.cz

mj TN.cz