Karlovarsko

Jak rychle vlak jel a kdo chyboval. Novinky k tragické srážce u Perninku

Petr Zelený
Petr Zelený
8.7. 2020 9:12
Téma:

Drážní inspekce ve středu ráno uvolnila nové informace k tragické srážce osobních vlaků, při níž v úterý odpoledne na Karlovarsku dva lidé zemřeli a přes dvacet dalších se zranilo. Čerstvé poznatky ukazují na to, kdo s největší pravděpodobností tragédii zavinil.

"Novou informací je například to, že jeden z nabouraných vlaků jel po trati rychlostí 47 kilometrů v hodině. Limit je v tomto místě o tři kilometry v hodině vyšší, takže rychlost překročena nebyla," řekl na dotaz TN.cz před středeční devátou hodinou ráno mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Podívejte se, jak vlak po něhodě dopadl:

 

Inspektoři už také měli čas poslechnout si záznamy komunikace mezi strojvedoucími obou souprav a dispečerem. A ty ukazují na to, kdo chyboval a srážku u Perninku nejspíš zavinil.

 

"Ze záznamu komunikace vyplynulo, že strojvedoucí jedoucí směrem do Karlových Varů nevyčkal na křižování v Perninku a vyjel na trať," popsal Drápal.

 

Nicméně dodal, že vyšetřování nehody rozhodně nekončí, na řadě je například i podrobná technická prohlídka obou vlakových souprav, které se poblíž česko-německé hranice srazily. Až po ní bude možné potvrdit či vyloučit případnou závadu.

 

 

Strojvedoucí, kterého muži zákona krátce po nehodě zadrželi, podle informací ze středečního rána dosud obviněný nebyl. Kriminalisté incident vyšetřují s podezřením na obecné ohrožení z nedbalosti.

 

Trať, na níž se osobní vlaky v úterý po 15. hodině srazily, je od středečního brzkého rána znovu průjezdná. Informovaly o tom České dráhy.

 

V obou soupravách cestovalo kromě posádek celkem 33 cestujících, většina z nich při nehodě utrpěla zranění. Dva lidé zemřeli. Škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli na 20 milionů korun.

 

Připomeňte si nehodu v reportáži:

 

TN.cz