Domácí

Za vlakové neštěstí mohla lidská chyba. Policie zadržela strojvůdce

Policie spolu s Drážní inspekcí vyšetřuje úterní srážku dvou osobních vlaků na Karlovarsku. Zatím vše ukazuje na lidskou chybu. Kriminalisté případ řeší pro obecné ohrožení z nedbalosti, jednoho člověka zadrželi.

"Nechci předbíhat, ale některé indicie už jsou jasně dané. Je to opravdu selhání lidského faktoru. My budeme analyzovat, kde k němu došlo," řekl v Televizních novinách generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Na trati, kde se neštěstí stalo, není žádné zabezpečovací zařízení. "Je zde ale jasně stanoven systém, jak jízdu vlaku obsluhujeme. Zabýváme se dalším vybavením takovýchto tratí, je jich celkem 60," doplnil Svoboda.

Policie už oznámila, že nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. "V současné době máme jednu osobu v zadržení. Přesné příčiny a okolnosti této srážky prověřujeme a spolupracujeme v tomto ohledu s Drážní inspekcí," sdělila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Související obsah

Podle informací portálu idnes.cz policie zadržela strojvůdce vlaku, který směřoval do Karlových Varů. Oba strojvedoucí při srážce utrpěli zranění. Podle nejnovějších zpráv se zranilo 22 pasažérů, další dva lidé na místě zemřeli.

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) vyjádřil soustrast rodinám obětí a přislíbil odškodné. "Pochopitelně se bude postupovat standardní cestou. Uvidíme, jak se bude vyvíjet  situace s těžce zraněnými," uvedl v Televizních novinách. Celý rozhovor si pusťte zde:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz