Odložený případ

Jana záhadně zmizela před 7 lety, vyšetřovatelé se vrátili k jejímu domu

Jitka Fárová
Jitka Fárová
Publikováno 11. 8. 2020
Téma:

Okolí jednoho z rodinných domů ve Slavětíně na Lounsku prohledávají už druhý den policejní psovodi. Jde o dům, ve kterém bydlela šestičlenná rodina. Matka čtyř dětí Jana Paurová ale před sedmi lety záhadně zmizela a dosud se ji nepodařilo najít.

Policisté dům a přilehlou zahradu prohledávali v pondělí, v úterý časně ráno se na místo vrátili. Podle informací televize Nova by mělo jít o zvláštní tým Tempus, který je složený ze specialistů – ti se zaměřují na trestné činy, které byly spáchané v minulosti a dosud se je nepodařilo objasnit.

 

Policisté jsou nyní v domě, prohledávají ho, na místě jsou také psovodi se speciálně vycvičenými psy, jeden z nich má být speciálně vycvičený na hledání těl. Dorazila také speciální technika a později také hasiči s čerpadlem. Proč se do domu Paurových vrátili, to prozatím Policejní prezidium nechce komentovat.

 

S největší pravděpodobností to souvisí se zmizelou Janou Paurovou. Ta měla údajně odejít z domu 4. února roku 2013 a od té doby ji nikdo neviděl. Zmizení nahlásil na policii její manžel, ale až několik dní poté.

 

 

Paurová si měla převzít výzvu od policie ohledně svého týrání. Trestní oznámení na jejího muže tehdy podaly sociální pracovnice, když opakovaně viděly na ženě modřiny a podlitiny. Soud Paura zprostil viny, protože neměl dostatek důkazů.
 

vbo TN.cz