vesmírná hrozba

K Zemi se blíží obří asteroid! Má průměr 650 metrů, varují vědci

Asteroid se blíží k Zemi
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 27.8. 2019 07:30
Téma:

Podle americké vesmírné agentury NASA se k Zemi řítí obří asteroid. Jeho průměr je 650 metrů a je jen o trochu menší než nejvyšší budova světa Burdž Chalífa v Dubaji. Podle agentury by nás měl však minout. Kolem Země proletí ve vzdálenosti 5,3 milionů kilometrů.

Země není připravena na zabijácké asteroidy. Tuto informaci pronesl minulý týden podle deníku The Sun generální ředitel Tesly Elon Musk. Ředitel také uvedl, že proti asteroidům neexistuje žádná obrana.

 

Podle vesmírné agentury NASA nám však v následujících 100 letech nehrozí žádné riziko dopadu asteroidu na Zemi. Přitom se na nás už řítí další.

 

Tentokrát má průměr 650 metrů. Dosahuje dvojnásobné výšky Empire State Building v New Yorku a je jen o pár metrů nižší než budova Burdž Khalífa v Dubaji. Informovalo o tom Centrum NASA pro studium objektů blízkých Zemi.

 

 

Kolem nás by měl prosvištět ve vzdálenosti 5,3 milionů kilometrů a rychlostí 23 tisíc km/h. Naštěstí se nám podle agentury vyhne. Asteroid má název 2000 QW7 a k Zemi se nejvíc přiblíží 14. září.

TN.cz