Celý proslov slavíka

Karel Gott měl v očích slzy: Myslel jsem, že mi zbývá jen zlatý bažant!

Téma:

Letošní ročník předávání cen Český slavík Mattoni byl neskutečně emotivní. Na akci dorazil i přes "zákazy" lékařů mnohonásobný držitel Slavíků Karel Gott! Lidé rozhodli o tom, že letošní cena patří právě jemu. Čekal ho několikaminutový potlesk, zpěvákovi se v očích zaleskly slzy.

Anketa

Kdo na vás udělal největší dojem při předávání Slavíků?

Hlasovalo 6030 lidí.
Když si šel pro svého jubilejního čtyřicátého Slavíka na jubilejním 50. ročníku předávání cen Mattoni, po celou cestu ho doprovázel obrovský potlesk.

 

Karel Gott byl naprosto dojatý. Když se konečně dostal ke slovu, rozhodl se trochu odlehčit atmosféru. "Já jsem tady vlastně jen na skok. Řekl jsem si: Proč by ses měl připravit o tak krásnou událost? Co kdyby to náhodou dopadlo," vtipkoval Gott.

 

 

Pak ho ale celá událost přece jen trochu "dostala". Poděkoval všem, kdo ho podporovali - ať už svými hlasy nebo milými slovy při léčbě rakoviny. Umožnili jste mi, "abych svou slavičí voliéru doplnil o místo čtyřicáté," řekl dojatý Gott.

 

"Chvíli jsem se zabýval myšlenkou, že mi bude zbývat už jen zlatý bažant," vtipkoval zpěvák o svém zdravotním stavu. Nakonec to ale opravdu dokázal. S počtem 68 910 hlasů vyhrál kromě kategorie Zpěvák roku i cenu Absolutní slavík a za jubilejní 40. cenu také platinového slavíka.

 

Na setkání s Karlem Gottem při příležitosti předávání Slavíků v roce 1991 zavzpomínal i Paľo Habera, který tehdy vyhrál a nyní předával cenu v kategorii Zpěvák roku. "Už jsem věděl, když se mi chystal něco povědět, že bude sranda - jako vždy," řekl.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Gabriela Franková měla šaty na Českého slavíka vybrané během pěti minut! Je to znát?

Český slavík Mattoni: tento nadějný zpěvák je novým dívčím idolem. Už víte proč?

lud TN.cz