NCOZ

Kauza na brněnské radnici: Policie předvolala primátorku Vaňkovou

Markéta Vaňková 2018
Zdroj: Profimedia
Věra Müllerová
Věra Müllerová
16.8. 2020 16:02
Téma:

Policie kvůli pondělní razii na radnici městské části Brno-střed předvolala brněnskou primátorku Vaňkovou. Jména nejvýše postavené ženy Brna, jejího náměstka Kerndla a exministra Pavla Blažka se v médiích několik dní skloňovala právě v souvislosti s pondělním zátahem Národní centrály proti organizovaném zločinu. Primátorka odmítá, že by se ona nebo její náměstek dopustili něčeho nezákonného.

"Nyní jsme vyzváni k podání vysvětlení a to ve věci "Pavel Hubálek - podvodné jednání s obecními byty". Já osobně tento postup vítám, protože se konečně budu moci právní cestou vyjádřit vůči všem nařčením, která směřují vůči mé osobě," reagovala primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

 

Vysvětlení se mají týkat kauzy Pavla Hubálka, bývalého starosty Rojetína. Ten je stíhaný za údajné podvodné jednání s obecními byty.

 

"Na začátku roku 2019, tedy v krátce po ustavujícím zastupitelstvu města Brna, kdy jsem se stala primátorkou, začal Pavel Hubálek ve vazební věznici uvádět informace o údajné nezákonné činnosti mé a mých kolegů, ke které mělo docházet v letech 2010-2014," informovala Vaňková.

 

Už na loni jaře měla Vaňková se svými kolegy podat na Hubálka trestní oznámení pro křivé obvinění.

 

 

"O té situaci i v minulosti jednala brněnská koalice, kde vlastně naši koaliční partneři v Brně se k tomu stavěli zřejmě na základě stejných informací tak, že jim to nepřišlo věrohodné, což tak zatím působí i na mě," sdělil kandidát na hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Nantl (ODS).

 

"Ono je těžko se k něčemu vyjadřovat, když v podstatě žádné informace nemáme," uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva (ČSSD).

 

"Já za sebe můžu maximálně říct, že jsme rád, že policie vyšetřuje, nechal bych ji vyšetřovat a samozřejmě počkáme si na to, jak to vyšetřování dopadne," řekl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

 

 

Na radnici Brna-střed zasahovala policie také loni v březnu. Detektivové tehdy mezi jinými zadrželi dnes už obžalovaného bývalého místostarostu Brna-střed Jiřího Švachulu z hnutí ANO.

klma tn.cz / TV Nova