Informace zdrojů

Kim Čong-un je možná po smrti. Dynastii může převzít jeho sestra!

Kim Čong-un a sestra Kim Jo-čong
Zdroj: Profimedia
Kim Čong-un se sestrou Kim Jo-čong
Petr Zelený
Petr Zelený
26.4. 2020 15:27
Téma:

Spekulace o tom, co se stalo se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, nabírají spád. Po informacích, že je vůdce KLDR po zpackané operaci srdce ve vegetativním stavu, vystřídaly čerstvě zvěsti, že je už po smrti. Zemřít měl údajně v sobotu v noci.

Informaci o diktátorově skonu přinesl v neděli mimo jiné britský zpravodajský portál Daily Express. Odkazuje se na nejmenované zdroje přímo ze Severní Koreje a také z Dálného východu.

 

Portál nicméně upozorňuje, že informace je extrémně obtížné ověřit, protože severokorejský režim patří k nejizolovanějším na světě a nejspíš nezbyde než čekat na oficiální státní prohlášení.

 

Daily Mail jako jeden ze zdrojů uvádí viceprezidentku hongkongské satelitní televize HKSTV Š'-ťien Sing-cou, která se nechala slyšet, že "velmi spolehlivý zdroj" jí oznámil, že Kim Čong-un už je po smrti.

 

Š'-ťien Sing-cou má na čínské sociální síti Weibo 15 milionů fanoušků a je také neteří čínského ministra zahraničí. O pár hodin dříve japonský týdeník Shukan Gendai pro změnu přinesl informaci, že je vůdce KLDR ve vegetativním stavu po zpackané operaci srdce.

 

 

Některá média už začala spekulovat o tom, kdo nastoupí na severokorejský "trůn" po Kimovi. Fox News vsázejí na Kimovu sestru Kim Jo-Čong, která má k diktátorovi velmi blízko. Pokud by se moci opravdu chopila, byla by první ženou v této pozici v dynastii Kimů.

 

Kim Jo-čong si prý nepotrpí na okázalost tolik jako její mužští předchůdci, ale sdílí bratrovu zálibu v tajnůstkaření a likvidaci politických odpůrců. Jasný není ani její přesný věk, ale měla by být o pár let mladší než Kim Čong-un, kterému je (asi) šestatřicet.

 

Světová média spekulují o zdravotním stavu diktátora už delší dobu. Velký rozruch vyvolalo například to, že se Kim Čong-un nedávno neobjevil na oslavách narození svého dědečka Kim Ir-sena, který stál u zrodu vládnoucí dynastie.

 

Spekulace o zdraví Kim Čong-una kolují už přibližně týden:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz