Zahraničí

Konec diktátora? Kim Čong-un je ve vegetativním stavu, tvrdí Japonci

Konec diktátora? Kim Čong-un je ve vegetativním stavu, tvrdí Japonci
Zdroj: Profimedia

Spekulace o zdravotním stavu severokorejského vůdce Kim Čong-una nadále sílí. Japonská média nyní přišla s informací, že je na tom Kim velice špatně a že po nepovedené operaci srdce skončil ve vegetativním stavu.

Tvrdí to japonský týdeník Shukan Gendai s odvoláním na čínského zdravotníka, který do KLDR odcestoval jako člen zvláštního lékařského týmu na žádost severokorejských úřadů, aby Kim Čong-una ošetřoval.

Podle New York Postu se zdroj nechal slyšet, že Kim byl nedávno na návštěvě na venkově, když se náhle popadl za hruď a spadl na zem. Lékař, který vůdce doprovázel, mu poskytl první pomoc a odvezl ho do blízké nemocnice.

Tam Kimovi lékaři museli zavést do ucpané cévy takzvaný stent - v podstatě trubičku, díky níž může krev do srdce znovu proudit. Nejde o nijak náročnou proceduru, podle japonského týdeníku trvá přibližně minutu.

Související obsah

Jenže lékař, kterému Kim Čong-un skončil na stole, byl údajně tak nervózní, že mu úkon trval minut osm. A během této doby se vůdcův stav zhoršil a skončil tak prý ve vegetativním stavu.

Že se Kimovi stalo něco vážného, nahrává podle týdeníku Shukan Gendai i fakt, že se na veřejnosti neobjevil ani 15. dubna, tedy na výročí narození svého dědečka a zakladatele "dynastie" Kim Ir-sena. Toto výročí je pro režim extrémně důležité.

První spekulace o zdraví vůdce KLDR se objevily už před několika dny. Jihokorejské úřady zvěsti popřely, zlehčoval je i americký prezident Donald Trump.

Připomeňte si spekulace o zdraví diktátora v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz