Zahraničí

Konec diktátora? Kim Čong-un je ve vegetativním stavu, tvrdí Japonci

Konec diktátora? Kim Čong-un je ve vegetativním stavu, tvrdí Japonci
Zdroj: Profimedia

Spekulace o zdravotním stavu severokorejského vůdce Kim Čong-una nadále sílí. Japonská média nyní přišla s informací, že je na tom Kim velice špatně a že po nepovedené operaci srdce skončil ve vegetativním stavu.

Tvrdí to japonský týdeník Shukan Gendai s odvoláním na čínského zdravotníka, který do KLDR odcestoval jako člen zvláštního lékařského týmu na žádost severokorejských úřadů, aby Kim Čong-una ošetřoval.

Podle New York Postu se zdroj nechal slyšet, že Kim byl nedávno na návštěvě na venkově, když se náhle popadl za hruď a spadl na zem. Lékař, který vůdce doprovázel, mu poskytl první pomoc a odvezl ho do blízké nemocnice.

Tam Kimovi lékaři museli zavést do ucpané cévy takzvaný stent - v podstatě trubičku, díky níž může krev do srdce znovu proudit. Nejde o nijak náročnou proceduru, podle japonského týdeníku trvá přibližně minutu.

Související obsah

Jenže lékař, kterému Kim Čong-un skončil na stole, byl údajně tak nervózní, že mu úkon trval minut osm. A během této doby se vůdcův stav zhoršil a skončil tak prý ve vegetativním stavu.

Že se Kimovi stalo něco vážného, nahrává podle týdeníku Shukan Gendai i fakt, že se na veřejnosti neobjevil ani 15. dubna, tedy na výročí narození svého dědečka a zakladatele "dynastie" Kim Ir-sena. Toto výročí je pro režim extrémně důležité.

První spekulace o zdraví vůdce KLDR se objevily už před několika dny. Jihokorejské úřady zvěsti popřely, zlehčoval je i americký prezident Donald Trump.

Připomeňte si spekulace o zdraví diktátora v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz