Poškození pověsti

Končící ministr Ťok má problém. Jeho výroky vadí firmě Kapsch

Téma:

Odcházení ministra dopravy Dana Ťoka nebude tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Společnost Kapsch totiž pobouřily výroky, že důvodem jeho odchodu byly snahy firmy oslabit ho coby šéfa rezortu. Kapsch tvrdí, že Ťok poškozuje dobrou pověst společnosti, a dokonce zvažuje, že požene ministra před soud.

Kauza, která se točí kolem mýtného tendru, byla prý pro končícího ministra dopravy pověstnou poslední kapkou. "Tady někdo pracoval na tom, aby byl slabý ministr, aby si mohl dělat svoje mýto způsobem, jakým ho chtěl dělat. Zrovna třeba firmě Kapsch se hodilo, aby ministr byl slabý, aby neměl, aby dělal to, co je v zájmu této firmy," řekl odcházející ministr Daň Ťok (za ANO).

 

Ťokovy výroky možná budou mít svou dohru. Kapsch, který provozuje v Česku mýtný systém, se bude patrně proti ministrovým prohlášením bránit.

 

"Těch výroků na naší adresu už bylo tolik, že jsme se rozhodli je monitorovat. Spolu s právníky je vyhodnocujeme a chystáme se přijmout příslušná opatření, ať už jsou to občanskoprávní žaloby, můžeme se bavit, nebo zvažovat trestní oznámení," reagoval mluvčí firmy Kapsch David Šimoník.

 

 

Dobrovolný odchod Ťoka patrně nebude tak klidný, jak to vypadalo. Druhá končící členka vlády, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, ve čtvrtek před novináře předstoupila, ale na dotazy se nedostalo.

 

"Musím vás bohužel trochu zklamat. Jsem součástí delegace prezidenta republiky. Je tady paní srbská premiérka a za půl hodiny musím být na Pražském hradě," uvedla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

 

Je pravdou, že prezident Zeman sice ve čtvrtek přijal vrcholnou političku z Balkánu, ale není ze Srbska, nýbrž z Chorvatska, a není to ani premiérka, ale prezidentka.

pan, František Bůžek TN.cz