Tragédie v Přerově

"Křičela jednu adresu!" Žena promluvila o vraždě holčičky (3)

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 21:04
16.8. 2019 13:04
Téma:

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování případu smrti malého dítěte v Přerově. Matku stále nemůžou vyslechnout, protože je v péči lékařů. Žena z rodinného okruhu promluvila o okolnostech tragédie.

Tragické úmrtí tříleté holčičky otřáslo celým Přerovem, ale především její rodinou. Blízká osoba, jejíž totožnost redakce TN.cz zná, ale rozhodla se ji nezveřejnit, popsala tragickou událost a vztahy v rodině.

 

Matka před zadržením běhala zakrvácená po ulicích poklidné čtvrti na okraji města. "Křičela nějakou adresu, když ji policie zadržela. Jeli s ní na tu adresu, žije tam její další příbuzná. Ta se hned zajímala, kde má holčičku. Policie až tak zjistila, že žena má malé dítě a šla k ní do bytu, kde holčičku našli mrtvou," popsala okolnosti tragédie žena.

 

"Je mi moc líto, že se před časem rozešla s tatínkem holčičky. Otec se o malou i po rozchodu ukázkově staral a bral si ji na víkendy. Platil na ni, vše ji kupoval," popsala. "Malá měla hodně volnou výchovu. Ale byla to neuvěřitelně hodná a krásná holčička," dodala.

 

 

Podle sousedů, se kterými mluvila televize Nova, v bytě ženy velmi často bývaly večírky a nejednou, kvůli hluku i hádkám, tam vyjížděla hlídka městské policie. "Kdybych věděla, že jsou v rodině problémy, dávno bych ji nahlásila. Je mi to šíleně lito. Naposledy jsem ji viděla dva týdny zpět. Malá na sobě neměla ani modřinu, toho si u dětí hodně všímám," pokračovala.

 

 

Otec holčičky prý nic nepoznal, když si od matky dceru bral. "Měla od něj příjem peněz, tak se asi hodně snažila, aby vše působilo normálně," dodala. "Babička malé je z toho úplně zničená, všichni jsme," řekla s tím, že holčička žila "plnohodnotný život".

 

"Je mi líto, že nikdo nezavolali policii, když slyšel hádku. Doufám, že zveřejněním těchto informací se lidé budu dívat vice kolem sebe a v případě, že budou svědky podivného chování rodičů, zavolají policii," zdůraznila žena.

 

Zubožené tělo malého, teprve tříletého dítěte, objevili policisté ve čtvrtek dopoledne v bytě v Purkyňově ulici v Přerově. Přivolaný lékař rozhodl o převozu matky do nemocnice, kde by měla být až dosud. Policie proto čeká na její svědectví, stejně jako na informace od jejího přítele a lidí, kteří se v poslední době v jejím bytě scházeli. Po příteli se údajně pátrá, policie však tuhle informaci nepotvrdila.

 

"V tomto případě hrozí za uvedený trestný čin trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let, případně výjimečný trest," řekla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Přesné příčiny úmrtí dívenky určí až soudní pitva, jejíž výsledky by podle informací TV Nova mohly být známé už v pátek.

mik TN.cz