Cestování do zahraničí

Krvavý útok otřásl Tuniskem. Podle cestovek je situace bezpečná

Teroristický útok v Tunisku - 1
Zdroj: Profimedia
Teroristický útok v Tunisku
Lucie Staničková
Lucie Staničková
7.9. 2020 11:46
Téma:

Nedělní útok v tuniském letovisku Súsa, při kterém tři útočníci pobodali dva policisty, z nichž jeden zemřel, otřásl celou zemí. Tři teroristy následně zastřelila policie. Podle CK Blue Style i další cestovní kanceláře je však situace bezpečná a lidé se nemusí obávat cestovat do zmíněné destinace.

Dva příslušníci národní gardy se v centru města Súsa stali obětí útoku. "Jeden z nich se stal mučedníkem, druhý je zraněný v nemocnici,“ píše server arabské televizní stanice Al-Džazíra.


V neděli ráno měli na hlídku zaútočit tři islamističtí ozbrojenci. Podle informací měli muži autem najet na strážníky a následně je napadnout nožem. Policisté potvrdili, že z místa činu následně uprchli a schovali ve škole.

 


Během přestřelky s ozbrojenými silami však byli všichni tři útočníci zastřeleni. Podle tuniského prezidenta Kaise Saieda policie nyní vyšetřuje, zda útok nenaplánovala nějaká organizace.

 

Po pandemii koronaviru se jedná o další ránu pro tamní turistický ruch. Podle CK Blue Style je však situace v Tunisku bezpečná a turisté se nemusejí bát do destinace vycestovat.


"Incident v letovisku Súsa se stal mimo turistickou zónu a nijak se cestujících nedotýká,“ píše cestovní kancelář na twitteru.

 


CK Blue Style zároveň upozorňuje, že všechny jejich hotely zajišťují své služby v plném rozsahu a jejich bezpečnost je na vysoké úrovni.

 

Také podle další cestovní kanceláře, která organizuje zájezdy do Tuniska, je tamější situace stabilní a jedná se pouze o ojedinělý incident, který se nijak dovolenkářů nedotkl.


"V současné chvíli nemám informace, že by v dané zemi byla bezpečnostní situace narušená, nebo vážná. Incident se turistů vůbec nedotkl,“ řekl TN.cz mluvčí cestovní kanceláře Fischer Petr Bezděk.
 

 


Jen kousek od místa nedělní události se v roce 2015 odehrál jeden z nejhorších teroristických útoků v zemi. Podle serveru Al-Džazíra se k tomu přihlásila ozbrojená skupina ISIS.

 
Mladý tuniský student tehdy vyrazil na pláž k hotelu Imperial a začal střílet do turistů na lehátkách. Při tomto útoku zemřelo 38 lidí.


Turistickou sezónu navíc v letošním roce výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. Česká republika zařadila 3. srpna Tunisko mezi bezpečné země. Od 26. srpna je v platnosti opatření, podle kterého je při vstupu do země nutný negativní test na Covid-19 pro lidi ze všech zemí.

 

GALERIE: Teroristický útok v Tunisku

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Teroristický útok v Tunisku - 1

TN.cz