dobré zprávy

Lékařům se daří koronavirus porazit, vyléčili přes polovinu nakažených

Regina Zajícová
Regina Zajícová
3.3. 2020 11:48
Téma:

Koronaviru podlehlo přes tři tisíce lidí po celém světě, ale stále více přibývá i vyléčených pacientů. Celkem se lékařům do úterý podařilo zachránit přes 48 tisíc lidí. Nejvíce případů zaznamenala Čína, Írán, ale také Itálie.

Onemocnění Covid-19 vypuklo na začátku prosince poté, co se přeneslo ze zvířete na člověka. Od té doby se začalo šířit v Číně, ze které postupně pokračovalo i do dalších států. Každý den sice přibývá nemocných lidí a také obětí, ale zároveň se lékařům daří většinu pacientů vyléčit.

 

Do 3. 3. 2020 se z nemoci dostalo až 47 328 Číňanů z celkového počtu 80 152 nakažených. Írán hlásí 291 vyléčených pacientů z 1 501 případů, Itálie 149 z celkového počtu 2 036 lidí, informoval portál Worldometer

 

Virus lékaři porážejí také v dalších zemích, a to například v Německu, Francii, Hongkongu, Malajsii nebo ve Španělsku a Austrálii. Ve Vietnamu dokonce lékaři vyléčili koronavirus u všech šestnácti nakažených lidí. 

 

 

A dobré zprávy v počtu vyléčených pacientů jsou také u cestujících z výletní lodi Diamond Princess. Tam se nemocí nakazilo celkem 706 lidí, počet obětí se vyšplhal na sedm. Koronavirus tam pak porazilo až sto lidí. 

 

Celkem se nemoc potvrdila u 91 307 lidí, z toho je přes sedm tisíc ve vážném stavu. Celkový počet vyléčených pacientů je až 48 238. Koronaviru podlehlo do úterý přes tři tisíce lidí. 

 

Počet vyléčených lidí v jednotlivých státech:

 

Onemocnění Covid-19 lékaři potvrdili už také v České republice. Pět pacientů je ve stabilizovaném stavu a mají jen lehké příznaky. Na vyléčení zatím čekají v pražské Nemocnici Na Bulovce a v Ústí nad Labem. Více se dozvíte z tiskové konference ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz