Mimozemšťané v Česku?

Letí na nás UFO, báli se v noci Češi. Vyplašila je stovka zařících objektů

Satelity Starlink krátce po vypuštění na hvězdném nebi
Zdroj: Profimedia
Satelity Elona Muska vypadají podle některých Čechů jako UFO
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.5. 2021 11:37
Téma:

Desítky lidí ze všech koutů Česka v noci na sobotu vyděsily zářící objekty na obloze. Někteří si mysleli, že jde o mimozemské lodě, jiní je měli za stovky letadel. Vysvětlení je ale úplně jiné.

Navštívili nás mimozemšťané? "Před jedenáctou večer jsme já a tři další svědci na obloze spatřili jev, který si nedokážeme vysvětlit jinak, než že se jedná o UFO," napsala TN.cz čtenářka Věra.

 

Noční oblohu v noci na sobotu zaplavily desítky zářících objektů. Strach vyvolaly v nejednom člověku. "Nikdy jsme nic takového neviděli. Bylo to fascinující a strašidelné zároveň," doplnila paní Věra.

 

To stejné hlásil i pan Michal z Karlových Varů. "Pozorovali jsme přibližně 100 letících objektů v pravidelných odstupech za sebou. O tomto jevu není žádná informace," lámal si hlavu. Petr z Plzně se zase domníval, že se jednalo o stovku letadel.

 

GALERIE: UFO nad Českem? Ne, Muskovy satelity

1
/
9
Zdroj: zpravy@nova.cz
UFO? Čechy vystrašily satelity Elona Muska - 16

 

 

Milovníci záhad budou zklamaní, nic z toho totiž není pravda. Jednalo se o další várku družic projektu Starlink společnosti SpaceX amerického miliardáře Elona Muska a nebylo jich 100, nýbrž přesně 60.

 

Na oběžnou dráhu jich má postupně vystoupat téměř 12 tisíc. Jejich úkolem bude pokrýt celý svět kvalitním připojením k internetu.

 

Muskova firma jich od roku 2019 zatím vypustila přibližně 1600, takže potrvá ještě dlouhou dobu, než se nad naše hlavy dostanou všechny. Další raketa by měla satelity vynést už v sobotu 15. května.

 

Podívejte se, jak raketa vynášela družice na oběžnou dráhu v únoru:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz