doporučení ministra

Lidé Prymulu neposlechli. Mnozí vyrazili o delším víkendu na výlety

František Nyklas
František Nyklas
26.9. 2020 20:45
Téma:

Mnoho lidí se doporučením ministra zdravotnictví neřídilo a vyrazilo na prodloužený víkend na výlety po celé České republice. Roman Prymula (za ANO) přitom nabádal, aby v těchto dnech lidé nevycházeli příliš ven a raději trávili čas uvnitř s knihou, čímž by pomohli omezit šíření viru.

Manželský pár z Brna si chtěl pobyt v Karlových Varech užít stůj co stůj. A zabednit se na pokoji v hotelu nechtěl. Ani další turisté. "Ve Varech se nám líbí. Navštívili jsme místní památky. Byli jsme na hradu Loket. Šli jsme pěšky na turistiku,“ pochvalují si manželé.


Lidi neodradil ani déšť. Nejčastěji chodí k Vřídlu. Prohlížejí si kolonády, muzea, galerie. V ulicích se objevují i celé rodiny z Prahy. Ta na semaforu svítí červeně. Doma ale zůstat přes doporučení ministra zdravotnictví lidé z hlavního města nechtěli.

 

 

Není se pak co divit, že Praha v sobotu vypadala liduprázdně.
"Vyložený zákaz nebyl, takže jsme toho využili,“ řekli turisté z Prahy.


"Chci požádat všechny naše spoluobčany, aby využili deštivého prodlouženého víkendu k tomu, aby zůstali doma. Četli si knížky, dívali se na filmy a užívali si rodinu,“ napsal na twitter ministr zdravotnictví Roman Prymula.


"Ať si to zkusí být zavřený s knížkou pár dní,“ zlobí se lidé. Výletníci s podobnými názory byli i v Českých Budějovicích. Ani hrad Loket na Sokolovsku nenechali turisté bez povšimnutí. V Krušných horách se zase procházeli mezi vločkami sněhu.

ls TN.cz