Poslední rozloučení

S Postráneckým se rozloučily stovky lidí. Dorazila i řada hvězd

Češi se naposledy rozloučili s oblíbeným televizním, filmovým a divadelním hercem Václavem Postráneckým. Obřad se konal v Národním divadle (ND) a dorazila na něj celá řada známých osobností, mezi nimi i František Němec, Ondřej Brzobohatý, Naďa Konvalinková nebo Jiřina Bohdalová.

Budova divadla, před kterou se tvořily obří fronty, se pro veřejnost otevřela v půl jedenácté, kdy byli lidé vpuštěni dovnitř. Tam se mohli poklonit u rakve Václava Postráneckého a zanechat mu tam květiny. Ceremoniál jako takový začal hodinu před polednem.

 

Rozloučit se s velikánem přišla i spousta známých tváří - Naďa Konvalinková, Hana Maciuchová, Jiřina Bohdalová, Josef Somr, Ondřej Brzobohatý, Simona Postlerová nebo David Matásek.

 

GALERIE: Lidé se loučí s Václavem Postráneckým

1
/
33
Zdroj: TN.cz
Lidé se loučí s Václavem Postráneckým - 1

 

"Měl jsi vzácný dar humoru, pro který tě diváci milovali," vzkázala Postráneckému při smuteční řeči herečka Taťjana Medvecká. Na kolegu vzpomínal i herec František Němec.

 

 

"Díky za tu cestu, za tu pouť za divadlem a k divadlu. Šli jsme s tebou, prošoupali nejeden střevíc, natloukli si i kolena, ale byla s tebou i legrace. Tvořit s tebou byla radost a vášeň. Sbohem," promluvil Němec.

 

 

Projev měli i Postráneckého kolegové z Národního divadla. Mezi jednotlivými výstupy na plátně promítali jeho fotografie a ukázky z filmů, ve kterých hrál. Krásné a dojemné rozloučení Postráneckému přichystal zpěvák Ondřej Brzobohatý. Zazpíval mu píseň It might be you z filmu Tootsie a zahrál na křídlo.

 

 

Obřad trval necelou hodinu. Krátce před polednem vynesli za potlesku rakev z budovy Národního divadla. "Měla jsem to štěstí, že jsem s ním často hrála. Byl to báječný kolega, se kterým byla obrovská legrace. Byl to profesionál a skvělý parťák. Mám opravdu skvělé vzpomínky," řekla po obřadu Taťjana Medvecká.

 

 

Václav Postránecký zemřel na začátku minulého týdne v rodinném kruhu. Bylo mu 75 let. Diváci si ho mohou pamatovat především z legendární komedie S tebou mě baví svět, hrál i v Bobulích a ztvárnil řadu postav v televizi a v divadle.

 

Pusťte si reportáž z minulého týdne:

 

pez TN.cz