Unikátní bydlení

Luxusní, levné a rychle dostupné bydlení? V kontejneru!

Přestavby kontejnerů na unikátní domky
Zdroj: creativelife.cz
Téma:

Sen o vlastním bydlení může být dostupnější, než se na první pohled zdá. Majitelé pozemku se ovšem musí smířit s tím, že ke stavbě využijí přepravní kontejner nebo stavební buňku. Ale využití těchto dílů nutně neznamená, že domek bude mít fádní hranatý tvar. Designéři dokážou s buňkami či kontejnery vytvářet neskutečné kreace.

Pořizovací cena přepravního kontejneru se pohybuje okolo 30 tisíc korun. Standardní rozměry kontejnerů jsou většinou 6 x 2,5 x 2,5 nebo 12 x 2,5 x 2,5 metru.

 

Architekti je mohou skládat na sebe, za sebe, vedle sebe, prostě různě. Tu stačí kousek vyříznout a vnikne prostor pro velké okno, jindy pro celou terasu. A především postavit dům z kontejnerů trvá jen několik týdnů.

 

Galerie: Luxusní, levné a rychle dostupné bydlení? V kontejneru!

1
/
8
Zdroj: creativelife.cz
Přestavby kontejnerů na unikátní domky - 1

 

Bydlení v domě složeném s kontejnerů s sebou ale nese pár nevýhod, jak upozorňuje web creativelife.cz. Takovým domem totiž nelze ručit a v našich podmínkách bývá problémem i špatná tepelná izolace.

 

 

Přestavby kontejnerů se v posledních měsících těší v USA velké popularitě. Ukázaly se totiž jako ideální bydlení pro studenty univerzit, takže vedle kampusů začaly růst jako houby po dešti.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz