Jihomoravský zázrak

Malá Laura se dusila zvratky, táta ji zachránil podle rad operátorky!

Měsíční Laura se dusila, tátovi radila operátorka Kamila
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
Měsíční Laura se dusila, tátovi radila operátorka Kamila
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 15:47
22.12. 2019 15:43
Téma:

Rodina měsíční Laury z Břeclavska zažila před pár dny předčasný vánoční zázrak. Když se dívenka začala dusit po vdechnutí zvratků, její tatínek okamžitě volal 155. A s pomocí operátorky Kamily děvčátko zachránil.

"Bylo slyšet, jak miminko poplakává, ale pak přestalo. A došlo k zástavě dechu. Je to náročné, když pacienta nevidíte, musíte poskytnout co nejlepší radu, zároveň zachovat klid a být oporou pro volajícího. Vše se ještě znásobí, když jde o malé miminko," popisuje vypjaté chvíle operátorka tísňové linky Kamila Bošáková.

 

Lauřin tatínek se podle ní ovšem držel skvěle a ani navzdory šílenému stresu nezpanikařil.

 

"Udělal všechno, co jsem mu řekla. Zvládl podle mých pokynů vypuzovací manévr a zahájil i masáž srdíčka. Byla to neskutečná úleva, když mi pak řekl, že miminko zrůžovělo. A uslyšela jsem pláč, což byl nádherný pocit,“ vzpomíná operátorka.

O chvíli později už na místo přijeli profesionální záchranáři, ošetřování děvčátka převzali a odvezli ho do nemocnice. A po pár dnech přišlo záchranářům dojemné poděkování od Lauřina tatínka.

 

"Moc bych chtěl poděkovat paní dispečerce ze 155, která mi pomohla zachránit život měsíční dceři. Nevím, jak poděkovat. Jste 100% profesionálové a jsem rád, že vás máme, ještě jednou moc děkuji,“ hýří vděkem muž z Břeclavska.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz