náročné odpoledne

Malí čuníci vyrazili na výlet! Strážníci je naháněli po parku osm hodin

Téma:

Po brněnském parku Lužánky o víkendu volně pobíhala vietnamská prasátka. Městská policie, hasiči, ale i pracovníci parku, ke kterému prasečí výběh patří, je odchytávali celé odpoledne. Zasahovat musel dokonce i veterinář s uspávací pistolí.

Takové odpoledne návštěvníci nejznámějšího brněnského parku nepamatují. Mezi stromy a keři se kromě psů proháněla čtyři vietnamská prasátka. Čuníci utekli z ohrady v Lužáneckém parku v sobotu krátce po poledni.

 

"Prasátka utekla v nestřežené chvíli při čištění výběhu," řekl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. V patách jim bylo deset strážníků, odchytář městské policie, hasiči i pracovníci veřejné zeleně. A malí uprchlíci rychle dokázali, že nepatří mezi povaleče, ale mají pořádně hbité nožky.

 

"Strážníci museli dokonce usměrňovat dopravu v Lidické a Pionýrské ulici, a to z toho důvodu, aby neohrozila dopravu," dodal Ghanem. Hon na pašíky trval přes sedm hodin. Sudokopytníkům se volnost tak zalíbila, že návrat do ohrady oddalovali, jak jen mohli. Schovávali se v křovinách a honcům připravili perné chvilky.

 

 

Jednoho z vytrvalých útěkářů musel zastavit až přivolaný veterinář s uspávací střelou. Posledního vytrvalce se podařilo vrátit do ohrady po osmé hodině večer. Čuníka dlouhý hon tak unavil, že nakonec sám přišel k ohradě a nechal se dobrovolně zavřít.

Věra Müllerová, pan TN.cz