POPLAŠNÁ ZPRÁVA

Mám virus a v supermarketech olizuji pečivo, tvrdil muž! Hrozí mu 8 let

Muž napsal, že olizoval pečivo v obchodě
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:

Za poplašnou zprávu hrozí muži z Ústí nad Labem vysoký trest. Na sociálních sítích se měl "chlubit" tím, že má koronavirus a v supermarketech olizuje pečivo. Při rozhodování o trestu mu přítíží vyhlášený nouzový stav.

"Mám Corona a největší zábava je chodit do supermarketů a jazykem lízat pečivo." Takový vzkaz na facebook napsal podle policie 33letý muž z Ústí nad Labem. A to i přes fakt, že nakažený vůbec nebyl.


Neušel pozornosti policie. "Díky velmi dobré spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje mohl být autor této poplašné zprávy ve včerejších pozdních hodinách kriminalisty obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy," uvedla v úterý tisková mluvčí ústecké policie Jana Slámová.

 

 

Nevhodná legrácka tak může Ústečana vyjít pěkně draho. "Mohl způsobit nebezpečí vážného znepokojení obyvatelstva, jedná se o přitěžující okolnost, a proto je ohrožen trestem odnětí svobody až na osm let,“ doplnila Slámová.


V době nouzového stavu je u některých trestných činů možné udělit vyšší tresty. To se kromě trestného činu šíření poplašné zprávy týká například krádeží, podvodů, šíření nakažlivé lidské nemoci a dalších.
 

Podívejte se na reportáž televize Nova o situaci v uzavřené oblasti na Olomoucku:

TN.cz