Teroristický útok

Masivní výbuch ve francouzském Lyonu! Nejméně třináct zraněných

Centrem Lyonu otřásl výbuch
Zdroj: Twitter, Préfet de région Auvergne-Rhône-Alpes et du Rhône
Téma:

V centru francouzského Lyonu došlo v pátek odpoledne k výbuchu, při kterém se zranilo nejméně třináct lidí. Příčina je zatím nejasná, podle některých informací se ale mělo jednat o bombu. Mezi zraněnými je i osmiletá holčička. Policie nyní pátrá po asi třicetiletém muži.

Centrem Lyonu okolo 17. hodiny otřásl výbuch. Došlo k němu v pěší zóně. Podle předběžných informací se jednalo o explozi balíkové bomby, která obsahovala šrouby a hřebíky. Francouzský list Le Figaro uvádí, že neznámý muž měl balíček nechat před jednou z pekáren a odejít.

 

Podle deníku se při výbuchu zranilo nejméně třináct lidí, počet však může růst. Většina z nich byla zasažena do nohou, žádný z nich není ohrožen na životě. Mezi zraněnými je i osmiletá holčička.

 

 

Na místě zasahují policisté i záchranáři, kteří se starají o raněné a snaží se získat informace od svědků. Zatím je však příliš brzy na to, aby objasnili příčinu exploze.

 

GALERIE: Výbuch v centru Lyonu

1
/
3
Zdroj: facebook, Préfet de région Auvergne-Rhône-Alpes et du Rhône
Výbuch v Lyonu - 3

 

Policie zatím po pachateli útoku pátrá, má jít o zhruba třecetiletého muže. Francouzský prezident Emmanuel Macron výbuch označil za útok bez obětí na životech.

sei TN.cz