Sběratelé chtějí památku

O mince s Gottem se hlásí stovky zájemců. Nabídka je omezená

Ivan Berka
Ivan Berka, Vítězslav Boch
Aktualizováno 3.10. 2019 16:33
Téma:

Úmrtí zlatého slavíka Karla Gotta vyvolalo velký zájem o zlaté a stříbrné mince, které u příležitosti jeho 80. narozenin vydala Česká mincovna. Jen v den Gottova úmrtí volalo přes 300 zájemců. Emise je ale limitovaná, takže případní zájemci by si měli pospíšit.

"Od včerejšího dne jsme zaznamenali zvýšený zájem o zbytek emise k 80. narozeninám Karla Gotta, kterou jsme emitovali v letošním roce, a to jak o zlaté mince, tak o stříbrné," uvedl marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý.

 

Zlaté a stříbrné mince vydala mincovna v sérii po třech kusech. Ty půluncové zlaté stojí zhruba 31 tisíc korun. Stříbrné uncové mince vyjdou na 2 980 Kč jedna, pokud jde o číslovanou sérii, nečíslované mince jsou o 200 korun levnější.

 

Podle Černého se ve středu ozvalo zhruba 300 až 400 zájemců o mince. "Bohužel emise je limitovaná, nad rámec jít nemůžeme," upozornil Černý, že nabídka je skutečně omezená.

 

 

Pro opravdu velké fanoušky Karla Gotta má mincovna připravenu ještě jednu sběratelskou raritu. "Máme k dispozici jednu takovou specialitu a to je kilogramová mince z roku 2014, která byla vydána k 75. narozeninám Karla Gotta. Máme k dispozici ještě dva kusy," řekl Černý pro TV Nova.

 

Mince je z kilogramu zlata a zájemci si na ní musí připravit pořádný balík – "Cena je zhruba 1,5 milionu," dodal Černý.

TN.cz