Zajímavosti

Vzácný poklad v Praze! Lidé si mince mohli vysekat z kusu ledu

Kdyby vám někdo řekl, že si z ledového bloku můžete zdarma vysekat zlatý poklad, věřili byste mu? Asi ne, ale měla by vás přesvědčit následující reportáž. Lidé v Praze si v pátek totiž opravdu mohli poklad v podobě vzácných mincí odnést. A jakou dá práci probíjet se kubíkem ledu, si vyzkoušel i reportér TV Nova Jan Zálužský.

Tisíc kilogramů vážící ledová krychle se pomalu spouštěla k zemi. Když reportér viděl, jak je led silný, musel si obstarat správné nářadí. To si Honza Zálužský vypůjčil od dělníků. Dostal například pilu, helmu a také ochranné rukavice.

A hledání pokladu mohlo začít. "Trvalo mi to strašně dlouho, mám zmrzlé ruce, ale šílenou radost," vylíčila jedna z oslovených.

Související obsah

"Celková hodnota mincí v té krychli je zhruba 50 tisíc korun, můžeme tam najít i zvláštní edici dvacetikorun ku příležitosti 100 let výročí republiky," řekl marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý.

Páteční hledání pokladu pro veřejnost uspořádala Česká mincovna, ta dodává oběživo pro Českou národní banku a záměr byl jediný, udělat lidem radost.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz