Zajímavosti

Vzácný poklad v Praze! Lidé si mince mohli vysekat z kusu ledu

Kdyby vám někdo řekl, že si z ledového bloku můžete zdarma vysekat zlatý poklad, věřili byste mu? Asi ne, ale měla by vás přesvědčit následující reportáž. Lidé v Praze si v pátek totiž opravdu mohli poklad v podobě vzácných mincí odnést. A jakou dá práci probíjet se kubíkem ledu, si vyzkoušel i reportér TV Nova Jan Zálužský.

Tisíc kilogramů vážící ledová krychle se pomalu spouštěla k zemi. Když reportér viděl, jak je led silný, musel si obstarat správné nářadí. To si Honza Zálužský vypůjčil od dělníků. Dostal například pilu, helmu a také ochranné rukavice.

A hledání pokladu mohlo začít. "Trvalo mi to strašně dlouho, mám zmrzlé ruce, ale šílenou radost," vylíčila jedna z oslovených.

Související obsah

"Celková hodnota mincí v té krychli je zhruba 50 tisíc korun, můžeme tam najít i zvláštní edici dvacetikorun ku příležitosti 100 let výročí republiky," řekl marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý.

Páteční hledání pokladu pro veřejnost uspořádala Česká mincovna, ta dodává oběživo pro Českou národní banku a záměr byl jediný, udělat lidem radost.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz